loading...
Samsun
DOLAR9.2175
EURO10.7477
ALTIN528.96
HAKKI YEŞİLYURT

HAKKI YEŞİLYURT

Mail: hakki@hedefhalk.com

ÇANLAR ÇALIYOR

Mehmet Hoca’nın coşkulu ama kontrolsüz oyunundan vazgeçmesi, Bursa’da bazı gerçeklerle yüzleşmesinden olsa gerek. Daha temkinli ama tanımlanması güç bir oyun yeğledi Gençler’e karşı.

Bu haftaya kadar takımının temposu oyununa hatırı sayılır katkı sunan Ali’nin kenarda kalması da etken gözüktü bu hımbıllığa. Zira oyunda kaldığı müddetçe ne defansta ne de hücumda bir Ali Ülgen etkisi göremedik Alaattin’de.

Ayrıca, Yasin Tomane’nin arkasında konumlandığında bundan hem kendisi hem takımı olumsuz etkileniyor. Net bir şey var: Ancak sol kenar performansı ile izah edilebilir bir isim Yasin.

Hocası öndeki diğer arkadaşları ile birlikte sürekli yer değiştirmelerini istiyor muhtemelen. Ama o, ne sağda ne de merkezde solda ki gibi akışkan bir görüntü vermiyor. Gerekirse Yasin’den feragat edebilecek bir formüle de kafa yorabilmeli hoca.

Barış bu maç sonunda haklı olarak çok alkış topladı. Gayreti ve yaptıkları ile her şeyi hak etti. Ama onu büyüten asıl faktörün Soner’in tartışılır seviyesi olduğunu da gözden kaçırmamak gerekir. Maalesef bu seviye yetmez. Bugün de yarın da…

Her şey bir yana daha kötüsü, plansızlık ve nerede ise tamamen doğaçlama diyebileceğimiz oyundu.

Her oyuncu sanki birbirleri ile ilk kez birlikte oynuyor, birbirlerinden bağımsızdı. Maç boyunca dağınık ve kontrolsüz olmalarının asıl nedeni buydu.

Tek kelimeyle özetlenebilir: Plansızlık.

Hayır. Yöntem bu olamaz, olmamalı…

            Olacaksa eğer, bu yöntem bu takımı bir yere taşımaz!

            Çünkü her zaman sahadaki en iyi isminiz kaleciniz olmaz, rakip forvetler de bu kadar hovardalık yapmaz.

MAÇIN OLAYI: Samsunspor’un bu kadar aciz durumlara düşebileceğini sanırım kimse hesap edemezdi. Çanlar bu dakikadan sonra Mehmet Altıparmak için çalacaktır. Ayrıca, Keremcan’a küfür niye? Yönetenler vermedi mi bu özgürlüğü!?

KIRILMA NOKTASI: Ankaralılar bu maçı çok daha erkenden bitirip evlerine gidemediler ise, kimseye kızmasınlar, en büyük nedeni yine kendileri. Zira postacı kapıyı o kadar çok çaldı ki!

FARK YARATAN İSİM: Aksel’i seyretmek gerçekten büyük bir keyifti. Futbolu güzelleştiren ve futbola anlam katan bir performans sergiledi. Eleke de… Kaçırdığı net fırsatlara rağmen. Biz de ise net: Aykut…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar