loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

CEZA YAZANA CEZA VERİLECEK Mİ?

Bir haber;

Çevre Kanunu'nda değişiklik: Cezalar arttı!

Çevre Kanunu'nun 20'nci maddesinde belirlenen, "kanuna aykırılık halinde" uygulanacak idari para cezaları 2019 yılı için yüzde 23.73 artırıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığın'ın Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğinde, "Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanarak 30/11/2018 tarihli ve 30611 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan, Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No: 503) uyarınca 2018 yılı için yeniden değerleme oranı yüzde 23.73 olarak tespit ve ilan edilmiştir" denildi.

Tebliğde, yasada belirlenen para cezalarının 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren yüzde 23.73 artırılacağı ve bu şekilde yapılacak hesaplamalarda bir Türk Lirası'nın "küsurunun dikkate alınmayacağı" belirtildi. 

Habere göre para cezaları yüzde 23.73 arttı.

Denetimleri kim nasıl yapıyor?

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri denetimlerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ait çevre denetim aracı ile yapıyorlar.

Yasalara uymayanlara cezayı kesiyorlar!

Şimdi gelelim madalyonun öbür tarafına.

Bir başka haber;

Denetim Aracı Okul Servisi Oldu!

Tasarruf Tedbirlerini Takan Yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurumlarda tasarruf yapılacağı yönündeki açıklaması, Samsun'da dikkate alınmadı. Bir kişi resmi plakalı araçla çocuğunu mesai saatinde 'servis gibi' okuldan alması, objektiflere takıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartlar nedeniyle bütün kurumlarda tasarruf yapılacağını açıkladıktan sonra gözler resmi kurumlara çevrildi. Ancak resmi kurumlarda değişen bir şey olmadığı ortaya çıktı.

Samsun'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ait çevre denetim aracı bir okulun bahçesinde duyarlı bir veli tarafından görüntülendi.

İlk başlarda okulla ilgili bir konu için aracın geldiğini düşünenler bir süre sonra olayın gerçek yüzünü öğrendi. 

Şehir merkezinde bulunan ve çok sayıda öğrencinin servisten yararlandığı ilkokula mesai saati içinde resmi plakalı araçla gelen bir kişi, yakını olan öğrenciyi alarak gittiği tespit edildi. Resmi plakalı aracın birçok kez çıkış saatinde okula geldiği ileri sürüldü.

Görevi başında olması gereken saatte devlete ait araçla okuldan çocuğunu alan veliyi görenler "Bu nasıl tasarruf" diyerek tepki gösterdi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne ait resmi aracın okul servisi gibi kullanıldığı anlar, bir veli tarafından görüntülendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ait çevre denetim aracı okula veya okulun çevresini “denetim” için mi gitti?

Hayır!

Okul çıkış saatinde bir öğrenciyi aldı evine götürdü.

Denetim aracını kişiye özel “servis aracı” gibi kullanana, “çocuğumu okuldan al eve götür” diyene idari bir ceza uygulanacak mı?

Kısacası “ceza yazana”,“ceza verilecek mi?”

Sonucunu bekleyelim!

NOT: Yeni yılın sağlık, mutluluk, başarı, sevgi ve huzur getirmesini dilerim.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar