loading...
Samsun
DOLAR12.4902
EURO14.1202
ALTIN713.05
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

CHP DANIŞMA KURULU NOTLARI

CHP Atakum İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği Danışma Kurulu Toplantısı Vedat Türkali Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya CHP İl Başkanı Fatih Türkel, CHP PM Üyesi Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, CHP Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, Atakum Belediye Başkanı Turgay Özçelik ve parti üyeleri katıldı.

CHP Atakum Gençlik Kolları Başkanı Yasin Sarıkaş’ın üyelerle birlikte toplantıya katılmamasına tepki gösterildi.

Danışma Kurulu Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan CHP Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, “CHP parti değil medeniyet ve kültürün birleştiği bir yapı ve Cumhuriyetin temel direğidir. Ekonomi çöktü, geçim zorlaştı. CHP iktidar hazır, bunun için daha çok birlik veberaberliğe ihtiyacımız var” dedi.

Danışma Kurulu Toplantısı’nı PM Üyesi Milletvekili Neslihan Hancıoğlu bir başka programı nedeniyle erken terk etti.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci de katıldığı bir nikah töreni nedeniyle toplantıya 1,5 saat geç katıldı.

Toplantıda konuşanlardan bazılarının bir-iki cümle ile söyledikleri:

Neslihan Hancıoğlu (Milletvekili): Hukukun ve adaletin olmadığı bir ülkede iktidarın son dönemi. Ülkenin geleceği için birlikte olmalıyız. Biz birbirimizle değil, AKP ile mücadele etmeliyiz.

Prof. Dr. Şevket Özkaya (Kent Konseyi Başkanı): Her gün yüzlerce kişiyle muhatap oluyorum. İktidardaki partinin yaptıklarından yakınıyorlar. İktidarın kirli çamaşırları ortaya dökülüyor. Bunu çok iyi değerlendirmeliyiz.

Metin Burma (Eski Belediye Başkanı): Atakum’u kim nasıl soydu bilgimiz yok. Kamuoyunun da bilgisi yok. Nasıl soyduklarını bilmemiz lazım. Soydular ve gittiler. Yapılanları zapta geçirmeliydik.

Dr. Murat Erkan (Eski Kent Konseyi Başkanı): Kendi özeleştirimiz yapmak zorundayız. Önceki Atakum Belediyesi yönetimi Kent Konseyi başkanı olarak beni mahkemeye verdi. Dava lehime sonuçlandı. Dosya Yargıtay’da. Davacı Atakum Belediyesi, davalı Kent Konseyi!

Cem Sultan Ermiş (PSAKD Başkanı): Başarıya giden yol, çalışmakla, dayanışmakla ve emekle gerçekleşir.

Aylin Tat (Eski İl Başkanı): Burada örgüt sorunları konuşuluyor ama milletvekillerimiz salonda yok. Toplantıya katılan PM üyesi milletvekilimiz ise kimin ne dediğini dinlemeden başka bir programa katılacağını söyleyerek salondan ayrıldı. Danışma Kurulu mu önemli, başka bir program mı?

Emine Kandemir (CHP Atakum Kadın Kolları Başkanı): Tek beklentim partimin iktidar olması. Aslında geliyor, gelmekte olan.

Cemil Deveci (Atakum Belediye Başkanı): Devir karşı devrimcilerle mücadele etmek devridir. CHP bu ülkenin geleceğidir.

Fatih Türkel (CHP Samsun İl Başkanı): Herkes çok önemli değerlendirmelerde özeleştirilerde bulundu. Yerel seçimlerden sonra genel seçimler için CHP yeniden unut oldu. Anketlerde bunu doğruluyor. Başımızı önümüze eğmememiz lazım. Önümüzdeki seçim bu ülkenin kader seçimidir.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar