loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

CHP ‘GENEL DENETİM’DEN GEÇECEK

CHP Samsun İl Başkanlığı, sosyal medyada CHP yönetimi ile ilgili paylaşım yapan biri il yönetim kurulu üyesi olmak üzere üç kişiyi disiplin kuruluna verdi.

Disipline verilen üç kişiden ikisi hakkında ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda da bulunuldu.

Sosyal medyada yapılan paylaşımlar CHP Genel Merkezi’ne kadar yansıdı.

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türker, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile görüşerek, sosyal medyada yazılan-çizilen, parti üyeleri ile yurttaşlar arasında soru işaretlerine yol açan iddiaların görevlendirilecek bir denetim ekibi tarafından araştırılmasını istedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, İl Başkanı Fatih Türker’in “Genel Denetim” önerisini kabul etti.

CHP Genel Merkezi tarafından görevlendirilecek denetim ekibi Samsun’a gelerek, sosyal medyada ortaya atılan iddialar ile partinin gelir-gider ve demirbaş defterlerini inceleyecek, gerekli araştırmasını yaptıktan sonra hazırlayacakları raporu partinin yetkili organlarına sunacak.

Bilindiği üzere CHP İl Başkanı Fatih Türkel, 17 ilçe başkanı ile birlikte yaptığı toplantını ardından basına yaptığı açıklamasında şunları söylemişti:

“Kimsenin sosyal medya üzerinden partimizle ilgili aşağılayıcı vatandaşımızın aklında soru ve sorunlar yaratıcı paylaşımlarda bulunmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz.

Elinde bilgi, belge ve ispatı olanların ilgili kurumlarımıza veya savcılığa suç duyurusunda bulunma yolu açıktır.

Bizler on yedi ilçe örgütümüz, il yönetim kurulumuzla ve bütün kurumlarımıza Samsunlunun dertlerini gündeme getirmeye, Samsun'un sorunlarını sorunlarımız olarak addetmeye ve gecemizi gündüzümüze katarak halkın iktidarını kurmak için mücadele ve emek vermeye devam edeceğiz.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar