loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

CHP’DE PM HESAPLARI

Turgay Sevindi (Amasya), Ahmet Biber (Artvin), Cemal Selim Karakaş (Bartın), Necip Erel (Bayburt), Hüseyin Kazım Karsu (Bolu), İlhan Tekin (Çankırı), Mehmet Tahtasız (Çorum), Haluk Kadri Demir (Düzce), Fikri Bilge (Giresun), Bedri Ağaç (Gümüşhane), Abdullah Çakır (Karabük), Hikmet Erbilgin (Kastamonu), Atila Şahin (Ordu), Saltuk Deniz (Rize), Fatih Türkel (Samsun), İnan Savaş Yüksel (Sinop), Çağdaş Kurtgöz (Tokat), Ömer Hacısalihoğlu (Trabzon), Murat Pulat (Zonguldak).

CHP’nin Karadeniz Bölgesi’nin 19 ilindeki il başkanları, Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel’in ev sahipliğinde Sinop’ta bir araya gelerek 25-26 Temmuz’da Ankara Bilkent Odeon Otelde gerçekleşecek CHP Büyük Kurultayı öncesi durum değerlendirme yaptılar.

Büyük Kurultay’a tek aday olarak katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “tam destek” kararı alındı.

CHP Karadeniz Bölgesi İl Başkanları Toplantısı Sonuç Bildirgesi de açıklandı:

“Bizler Karadeniz Bölgesi İl Başkanları olarak 25 26 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak olan iktidara yürüyüş kongremizde; 2019 yılı yerel seçimlerinde uygulamış olduğu strateji ile Saray ittifakının sandıkta kaybetmelerini sağlayan ve ilk yapılacak genel seçimlerde yapacağı önderlikle partimizi iktidara taşıyacağına inancımız tam olan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayız destekliyoruz.”

Karadeniz Bölgesi’ndeki CHP İl Başkanları rakipsiz aday Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek verirken, kuşkusuz kendi aralarında Parti Meclisi’ne kimleri önerecekleri de konuşulmuştur. Büyük Kurultay’da Genel Başkan ve Parti Meclisi (PM) seçilecek. Genel Başkan seçim sonucu şimdiden belli. Bu nedenle kurultayda Genel Başkan seçimi değil, Parti Meclisi seçimleri çok önem taşıyor.

CHP’de Parti Meclisi, Kurultaydan sonraki en yüksek karar organı oluyor. Çünkü Kurultay, Genel Başkanı, Parti Meclisini ve Yüksek Disiplin Kurulu’nu seçer. MYK üyeleri PM üyeleri arasından seçilir ve TBMM seçimlerinde de kendi adaylığını garantiye almış olur.

Büyük Kurultaya şunun şurasında fazla bir zaman kalmadı. Samsun’da PM’ye girmek isteyenleri kimler olduğunu tahmin edebiliyorum. İsim vermeyeceğim. Önemli olan Karadeniz Bölgesi 19 ilden PM’ye kaç kişi sokabilecek.

CHP lideri Kılıçdaroğlu listesine kimleri alacak.

Bunları kurultay günü öğreneceğiz.

Bölgedeki etkin ve güçlü iller kimlermiş göreceğiz.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar