loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

CHP’DEN NEDEN İSTİFA ETTİ?

Tansu Çıkış, CHP Tekkeköy İlçe Başkanı olarak görev aldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Tekkeköy Belediyesi'nde Meclis Üyesi olarak görev yaptı.
40 yaşındaki Tansu Çıkış, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP’nin Samsun Tekkeköy Belediye Başkan Adayı oldu.

Önceki gün CHP’den “istifa etti.

“Siyaset artık dost ahbap ilişkisi ile ilerleyip, sağlıklı sonuçlar alınamayan, hür iradenin hakim olmadığı bir hal almıştır” diyen Tansu Çıkış, CHP’den neden istifa etti?

Açıklamasını özetleyerek aktarıyorum:

“(…) Bildiğiniz üzere 29/12/2019 Pazar günü Cumhuriyet Halk Partisi 11. olağan İlçe Kongresi yapıldı. Bugüne kadar partimin yararına olacak ne varsa onun tarafında oldum. Bu kongrede de duygusal davranmayıp taraf oldum ve kongre sonucunda benim desteklediğim aday kaybetmiş olup, mevcut başkan ve büyük çoğunluğu, eskilerden oluşan yönetim kazanmıştır.

Kongrede şunu gördüm ki siyaset artık dost ahbap ilişkisi ile ilerleyip, sağlıklı sonuçlar alınamayan, hür iradenin hakim olmadığı bir hal almıştır.

Hayatımda bugünü itibari ile köklü değişiklikler yapma kararı alarak e devlet üzerinden Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğimden, istifamı vermiş bulunmaktayım.
Bu istifanın arkasından farklı sonuçlar aranmaması ve bundan sonraki süreçte herhangi bir partiye üye olmayacağımı önemle belirtirim.

Yerel seçimler öncesi belediye başkan adayı olabilmek için İlçe Başkanlığı görevimden istifa etmiştim, süreç gereği yönetimimden bir arkadaşımıza atama ile İlçe Başkanlığı rozetini takmıştık.
Belediye Başkanlığı, süreci çokta sağlıklı yürütülemeyip, genel merkez başta olmak üzere, Milletvekillerimiz il başkanımız bizlere sahip çıkmadı ve bedelini çok ağır ödediğimiz kötü sonuçlar ile karşı karşıya kaldık.
Herzaman olduğu gibi gerekli değerlendirmeleri, kendimiz üzerinde de yaptık ve artılarımız eksilerimizi önümüze koyduk.
Kongremize birkaç ay kala partililerimizin tekrar ilçe başkan ol taleplerini belli başlı sebeplerden dolayı geri çevirip, partimiz için taze kanlar ve köklü değişiklikler daha faydalı olacaktır düşüncesi ile hareket ettim bu sebeple de tekrar aday olmadım.

Yeniden göreve getirilen mevcut yönetimin il delegeliği listesinde adım bulunmaktadır. Desteklemediğim bir yönetimin Listesinde yer almak istemediğimi kendilerine de belirtmiştim, bu vesileyle tekrardan şunu belirtmek isterim ki, desteklemediğim bir yönetimin delegeliğinde de gözüm yoktur.

Yerel seçimlerde sorumluklarını yerine getiremeyen, benimle birlikte hezimete uğrayan aynı yönetim tekrar göreve getirilmiştir.
29 12 2019 Pazar günü gerçekleşen ilçe kongresinde, katılım sağlayanların yüzde 60 yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisine Oy vermeyen kısımda yer aldıklarını üzülerek belirtmek isterim ve aynı özveri ve hassasiyetin yerel seçimlerde de olmasını temenni ederim.

Bu zamana kadar beni evladı gibi gören büyüklerimin ellerinden öper Kardeşlerime ve emekçi kadınlarımıza minnetlerimi sunarım.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar