loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

CUMHURİYET BAYRAMI’NA KISITLI KUTLAMA

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına kısıtlama getirildi.

Genelgeye göre illerde valiliğin onaylamadığı etkinliklere izin verilmeyecek.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla valiliklere genelge gönderildi.

Genelgeye göre, Tören ve Kutlama Komitesi tarafından düzenlenen ve vali/kaymakam tarafından onaylanan tören ve kutlamaların dışındaki programlara izin verilmeyecek.

“Cumhuriyet Bayramı tören ve kutlamalarının, milletimizin bağımsızlık bilincini perçinlemesi, milli birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesi açısından ulusal bayramlar içerisinde müstesna bir yeri ve önemi bulunmakta” denilen genelgede, Cumhuriyet Bayramı tören ve kutlama programının il ve ilçelerde oluşturulacak tören ve kutlama komiteleri tarafından hazırlanacağı kaydedildi.

Genelgede Covid-19 salgını nedeniyle tedbirlere uyulmasının büyük önem taşıdığı aktarıldı.

Genelgede, tören ve kutlamalara katılacak katılımcı sayısının sınırlandırılması, 28 Ekim’de düzenlenecek çelenk koyma törenlerinin sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleştirilmesi, tebrik kabullerinin de açık alanda 60 kişiyi geçmeyecek şekilde sınırlandırılması gerektiği bildirildi.

Bu arada Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Dr. Işık Özkefeli’nin başkanlığında toplanarak Cumhuriyetimizin 97. Yılını Milli Mücadele Şehri Samsun’da coşku ile kutlama kararı aldı.

ADD Başkanı Dr. Işık Özkefeli, “Bundan iki hafta önce Samsun Valiliği’ne bir yazı ile başvurarak 29 Ekim 2020 Perşembe günü saat 13.00’de Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirmek ve akşam saat 19.00 da DSİ önünden başlayacak Fener Alayı için gerekli iznin verilmesini istedik. Yazılı başvurumuza henüz yanıt verilmedi. Cumhuriyetimizin ilanının 97. yılında ‘Cumhuriyet Fener Alayı’ düzenleyeceğiz. Samsun halkını bayrakları ile fener alayına bekliyoruz” dedi.

Bu arada Atatürk Anıtı’ndaki çelen sunumu törenine Samsun’daki diğer sivil toplum kuruluşlarının yanış sıra CHP Samsun İl Başkanlığı da 17 ilçe başkanı ile birlikte katılma kararı aldı.

(Cumhuriyetimizin 97. yılı tüm ulusumuza kutlu olsun)

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar