loading...
Samsun
DOLAR8.4056
EURO9.9895
ALTIN489.39
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

DELDİ DE GEÇTİ

Bir yıl daha geçti gitti, yeni yıl geldi, umutların yeşermesi için edilen dualar havada kaldı. Geçen yıl seçimler yapıldı. Bazı belediye başkanları değişti, ancak uygulama ve söylemler değişmedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde başkan değişti ancak vatandaş ezilmeye devam etti, ezeceğinin sinyali de verildi.

Seçim öncesi verilen sözler tutulmadı, vatandaş geçen yıl da kandırılmış oldu. Bu kandırmaca Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde de sürdü. Seçim öncesi yapılan işçiye yüzde 17 zammı vermeyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir bir türlü vermedi de suya ulaşıma, yüzde 25'lik zam yaptı ama işçiye 'yüzde 3 yeter' dedi.

İyimi yaptı peki, elbette iyi yaptı. Biz buna layığız, çünkü bizler hak ettiğimiz şekilde yönetiliyoruz. Kısaca suçlu bu zamları yapanlar değil, zamları yapanları seçen bizleriz. 2019 yılında bu yılın da yine olumsuzluklarla geçeceğinin sinyalleri verildi bizler anlamazlıktan geldik.

Yeni yılla birlikte bu anlamaz durumumuz yine süreceğe benziyor. Çünkü körü körüne inanıyoruz, çünkü gittikçe cahil bırakılıyoruz, okumuyoruz sorgulamıyoruz, aslında inanmıyoruz ancak biat ediyoruz, acaba neden, korkudan mı?

Sadece Büyükşehir Belediyesi mi uyuttu bizi, elbette hayır. İlkadım Belediyesi, Atakum Belediyesi de vatandaşı uyutan belediyeler arasında görüldü değişiklik yaşandıktan sonra. Problemleri biz çözeriz diye gelenler maalesef eski olumsuzlukların arkasına sığınmaya başladı.

Neymiş, ‘belediyeler çok borçlandırılmış da hizmet yapmakta zorlanıyorlarmış.’ Sanki bilmiyorlardı belediyelerin durumlarını, bal gibi biliyorlardı. Gelen gideni aratırmış diyorlar, ne kadar da doğru bu söz. Samsun da değişen belediyelerde de gidenler aranıyor.

Madem hizmetler aksayacaktı, madem ödemeler yapılamayacaktı, değişiklik neden yapıldı. Asıl can sıkıcı olan da eskinin arkasına sığınmak oluyor. Gelen yeni başkanlar ve yöneticiler kendilerine borçlu bir belediye bırakıldığından bahsediyorlar. Horona giren terler ya hemen mi terlediniz beyler ya yapacaksınız ya bırakıp gideceksiniz.

Bu vatandaş 2020 sonunda da bir yıl öncesini aramasın, aratmayın.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar