loading...
Samsun
DOLAR8.349
EURO9.9392
ALTIN486.44
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

DEMİR SİYASETİ BIRAKACAK MI?

İstanbul seçimleri AK Parti’nin büyük yenilgisiyle sonuçlanırken, bir süredir İstanbul’da seçim için çalışanları da aldı bir korku.
Eleştirilere tahammül edecekler mi yoksa etmeyecekler mi? Eleştirilere tahammül edecek olanlar kendilerini düzeltecek, edemeyenler ise Siyasetin derin kuyusunda kendilerine yer bulacaklardır.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti’li Mustafa Demir de İstanbul’daki çalışmalarından sonra Samsun’a döndü ve şaşırtan bir açıklama yaptı. Mustafa Demir Bey “Ciddi olmayan eleştirilere yokmuş gibi davranırız” ifadelerini kullandı.
Sayın Demir eleştirinin ciddi veya gayri ciddi olup olmayacağına nasıl karar verecek bunu da söyleseydi biz de öğrenseydik. İşine gelen ve yıkayıp yağlayan pohpohlara sevinecek, pohpohlamayanlara ise yokmuş gibi davranacak. 
Bunun adı eleştiri değildir Sayın Demir, sadece ego tatminidir.
İstanbul’daki seçimlere katıldınız, başta Samsunlular ve Karadenizliler olmak üzere birçok insana da bir şeyler anlattınız.
Ancak sonuçlara bakılırsa anlattıklarınızı vatandaş ya anlamamış ya da dikkate almamış size de siz kendi işinize bakın siyaseti bırakın demeye çalışmış.
Merak altındayım Mustafa Demir İstanbul’a gittiğinde Samsunlulara, seçim sonrası su ücretlerine yüzde 25 zam yaptıklarını söyleyebilmiş mi?
İstanbul’da yaptığı çalışmalar yerini bulmamış olmalı ki yüzde ona yakın bir fark yiyenlerin arasında kalıvermiş kendileri de.
Acaba AK Parti Genel Başkanı hesap soracak mı merak içindeyim.
Demir bir açıklamasında "Basında ciddi eleştirileri dikkate alırız" derken,  neyi kastetmek istedi acaba?
Pohpohlarla AK Parti yöneticilerini aldatan yandaş medya gibi olmasını mı istemiş Samsun medyasının da eleştirilerine kapalı olacağına benzer ifadeler kullanıp “Samsun sel ile boğuşurken kendisinin İstanbul’da seçim çalışmaları eleştirileri canını sıkmış.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, seçimden önce su da yapılan indirim sonrası, suya seçim sonrası yüzde 25 zam yapmasıyla ilgili eleştirilere kızmış olmalı ki “Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar” sözünü hatırlattı bizlere.
Neymiş, eleştiri yapan Hedef Halkı başta olmak üzere bazı gazetelerin aboneliklerini kesmiş. Demek ki eleştiriye tahammülü yok, kendine yandaş yaratacak.
Bu elinizde tuttuğunuz gazete kuruluşundan bu yana halkın sorunlarını dile getirmiştir, yapılmayanlara yapılmadı derken yapılanları da kulak arkası etmemiştir

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar