loading...
Samsun
DOLAR8.5512
EURO10.0853
ALTIN495.39
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

DEMOGRAFİK YAPI DEĞİŞİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlık  yaptığı dönemde geldi bu ifade gündeme.

Erdoğan 2008 yılında yaptığı “3 çocuk” açıklaması ve bu açıklamayı takip eden politika paketlerinin hazırlıkları ülkemizin nüfus yapısı ve yaratacağı ekonomik etkilerle ilgili tartışmaları ülke gündemine taşımıştı.

Erdoğan’ın yaşlı bir nüfus yapısına sahip olmanın getireceği ekonomik olumsuzlukları vurgulayarak yaptığı açıklamalara rağmen son dönemlerde nüfus artış hızı düşmeye devam etmektedir.

Geri  gönderilecekler diye Türkiye'ye getirilen Suriyeliler artık tamamen yerleşik düzene geçmiş durumdalar ve gün geçtikçe de nüfusları artıyor.

Bu artış çok yakın zamanda Türkiye'nin başına bela olacaktır, bunu kimse unutmasın. Bugün ekonominin bir bölümünü ellerine geçirmekte olan Suriyeliler yarın siyasetin de bir bölümünü ellerine geçirirse şaşırmamak gerekir.Önce Meclis'e girecekler sonra da yasaları kendilerine göre çıkarmak için uğraş verecekler. Bana, "hayal kuruyorsun" diyenler olabilir, desinler. Bu demografik yapı değişikliğinin sonunda bu da olacaktır.

İşin özü şu: Dün Türkiye'yi işgal etmelerine rağmen geldikleri gibi gidenler, savaşla yapamadıklanı, Türkiye üzerindeki oyunlarını, Türkiye'yi bölüp parçalamak emellerini Demografik yapıyı değiştirme yoluyla gerçekleştirmek yolunu seçtiler. Buna işbaşındaki  hükumet de bilerek veya bilmeyerek çanak tutmuş durumda.

Suriye'lilerin getirildiği Türkiye'ye neden Türkmenler getirilmiyorlar diye soranınız var mı hiç?

Getirilseler, o zaman Demografi yapı Türklerin lehine dönüşmüş olacak. Bu da ne dış güçlerin ne de bu güçlerin içerideki yardakçılarının işine gelmeyecektir. Benim emekli maaşından kesip Suriyelilere veren İktidar da bu  duruma sesini çıkaramayacak. Türkiye, 2023'de böylece yeni bir sevr anlaşmasına oturtulacak belki.

Üretemeyen  sadece tüketen Bir ülke haline getirilen Türkiye'nin bu kaostan çıkışı nasıl olabilir? Tek adam hegemonyasından çıkılıp akil adamlarla, bütün yisayi partilerle bir araya gelinip  konsansün oluşturmadıkça bu zordur.

Allhah sonumuzu hayır eylesin.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar