loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Dip Dalgası

31 Mart mahalli idareler seçimleri son bulmak üzeredir. Pazar akşamı nihayet sonuçları hep beraber öğreneceğiz. Şimdiden sonuçların; Memleketimize, Milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye 4.5 yıllık, yeni bir seçimin olmadığı, icraatın ağırlıkta olacağı çok önemli bir döneme girmiş olacaktır.

82 milyon Türk vatandaşı olarak beklentimiz Memleketimizin daha iyi yönetilmesidir ki; Samsunlular olarak ta buna olabildiğince daha fazla katkı sağlamayı amaçlamaktayız. Özellikle Samsun dışındaki Samsunlular olarak yerel yönetimlerde daha fazla yer alıp milletimize hizmet etmek için imkanlar ölçüsünde  çalışmalarımız oldu. 

Her ne kadar istediğimiz, arzu ettiğimiz ölçüde aday listelerinde yer alamadıysak ta, İstanbul başta olmak üzere, tabanda etkili olduğumuz ilçelerde hemşehrilerimiz arasından belli ölçüde adaylar gösterildi. Tespit edebildiğimiz kadarı ile  100’ü aşkın aday adayından 50’yi aşkın sayıda aday gösterilebildi. Bu adaylar tabandan gelen bir “Dip Dalgası” neticesinde yer alabildiler.

Federasyonlar arasında birlik sağlanamadığı ve birbirlerini adeta nötrleştirdikleri  ve hatta bazen karşı hamleler içerisinde oldukları için ne çatı kuruluşumuz Samkon’a gerekli desteği verebildiler ve ne de bir takım siyaset bezirganlarının egolarının önüne geçebildiler. 

Ancak her şeye rağmen, başta İstanbul Samsunluları olarak dimdik ayaktayız ve  geleceğe  ümitle bakmaya devam ediyoruz/edeceğiz. Hatalarımızdan ders çıkaracak, eksiklerimizi tamamlayacak  ve  birlik ve beraberlik içerisinde sürekliliği sağlamayı, daha güçlü olmayı başaracağız.

Aday gösterilmeseler de belediye başkan adaylarımız oldu. Birçok yerde aza ve muhtar adaylarımız var.  Belediye meclis üyesi ve il genel meclis üyesi adaylarımız var ve de en az 25-30 kadarının seçileceğini söyleyebiliriz.  yapmamız gereken; birbirimize sıkı sıkıya sarılmak birliğimizi pekiştirip gücümüze güç katmak olmalıdır.

Unutmayalım ki; bir yerde eğer bir değer var ise, hepimize faydası vardır. Eğer bir yerde bir değer yoksa, hiç kimseye faydası da yoktur.  Değerlerimize sahip çıkmaya, değerlerimize  değer katmaya, pastayı daha da büyütmeye devam…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar