loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

DOMBRA MÜZİĞİ SAMSUNSPOR ANITI

Samsunspor kafilesinin 32 yıl önce yaşadığı kazada hayatını kaybedenler için Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Millet Bahçesi’ne yaptırılan Samsunspor Anıtı’nın açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu yaptı.

Anıtın açılış öncesinde “Dombra” şarkısının müziği çalındı.

Konuşma aralarında “Hasretinle Yandı Gönlüm” şarkısı çalındı.

Kapanış da “Dombra” müziği ile yapıldı.

Samsunspor’un 29 Ocak 1989’da geçirdiği büyük trafik kazası anısına yaptırılan Samsunspor Anıtı’nın açılışında çalınan “Dombra” müziğine sosyal medyada tepki yağdı.

Ali Gürler sayfasında “Şehitlerimizin kemikleri sızlıyor. Anıt açılışında Samsunspor Marşı’nın çalınmaması, Dombra müziğinin çalınması bir Samsunlu ve Samsunspor sevdalısı olarak şahsen beni derinden üzmüştür. Parti ayrımı yapmaksızın spora siyaset karışmamalı” şeklinde paylaşımda bulundu.

Uğur Işıldak’ın “Dombra” şarkısı Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından seçim müziği olarak kullanılmıştı.

Samsunspor Divan Kurulu Başkanı Sadi Subaşı’ndan da benzer bir tepki geldi:

“Bu açılışta olabilecekleri bildiğim için katılmama kararı almıştım. Doğru yapmışım. Bizi bu günlere düşüren kirli siyaset olmuş ve kendi oyuncağı gibi başkanlarını, takımı çalıştıracak hocaları bile siyasi iktidar kendi yandaşlarından seçmiş ve sonunda takımı kayyuma mahkum etmişlerdir. Ne yazık ki bugün de anıtımızı dahi Divan Başkanlığı olarak bizim yapmamıza izin vermeyerek siyasi gövde gösterisine çevirdiler. Yazık bu kentte, Samsunspor da bunları hak etmiyor. Yazıklar olsun.”

Diğer tepkilerden bazıları ise şöyle:

Emin Kırbıyık: “AKP’nin reklamını üzülerek seyrettik. Elim bir kazanın anıtının açılmasında Dombra’nın gereği var mıydı? Acılardan oy çıkarmaya çalışan insanlığı yok olmuş yetkililer.”

Meliha Asan: “Şehitler onların umurunda mı? Yalandan kimse ölen amcamı ve abilerimi kullanarak gündem yaratmasın. Maalesef yaşarken de kıymetleri bilinmedi. Bu gösterişi tabiri caizse yemiyoruz.”

Engin Sever: “Abi her zaman dedim. Samsunspor’a ilişkin olarak yapılan her ne olursa olsun camianın hassasiyetlerine yabancı kişiler tarafından yapıldığında içi boş kalıyor. Bu sabaha kadar yine de kazanın bir sembolüdür, yine de anılarını yaşatmak için bir timsaldir dedim ama sabah videoları görünce fikrim tümden değişti.”

Ali Ak: “Saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrası oğlumla birlikte oradan ayrıldık.”

Millet Bahçesi’ndeki Samsunspor Anıtı açılışına millet ittifakı milletvekilleri ve il başkanları katılmadı.

Davet mi edilmedilier?

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar