loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
YUNUS KILIÇ

YUNUS KILIÇ

Mail: yunus@hedefhalk.com

Dönüş yolculuğu başladı

Samsunspor Amed Sportif galibiyeti ile lige başlarken, yaşadığı büyük şanssızlık, duyarsızlık ve ilgisizlik sonucu kendini bulduğu bu ligde misafir olduğu sinyallerini verdi. 

Lige galibiyetle, üç puanla başlamak şüphesiz moral kaynağı. Samsunspor, bulunduğu ligin çok üzerinde olduğunu ilerleyen haftalarda daha net gösterecek, bundan kimsenin şüphesi olmasın. 

13 yıl Samsunspor'u başarıdan başarıya koşturan, Samsunspor'u o zamanki 1. ligin, şimdiki süper ligin en renkli takımı yapan efsane başkan İsmail Uyanık, batırılmış, dibe vurmuş takımını eski günlerine döndürmek için yoğun bir emek harcıyor, özveri ortaya koyuyor. Her yönüyle iflas etmiş, neredeyse kapısına kilit vurma naktasına gelinmiş takımı ayaklarının üzerine basar hale getirdi. Efsane başkanla artık ilk hedef göz göre göre düşürüldüğü lige geri dönmek, ondan sonra Süper lige yelken açmak. Samsunspor, başkan Uyanık'la dönüş yolculuğuna başladı.

Ligin ilk maçında futboldan ziyade sonuç önemli. Sonucu aldık, sinyalleri gördük. İlk maçlarda heyecan futbolu etkiler. Şüphesiz artılarda var, eksilerde var. Ama ben takımın defans yapısına hayran kaldım. Artıları daha ileriye taşımak, eksileri de süratle gidermek teknik kadronun işi.

Ligin ilk maçı. Yeni 19 Mayıs Stadı. Yeni stadın zeminin daha ilk maçta patates tarlasına dönmesi şaşırtıcı. Üç ayda bu zemine hiç mi iyileştirme yapılmadı? Gerçi Samsunspor bu sezon deplasmanlarda daha kötü stadlarda maç oynayacak, daha berbat zeminlerde mücadele edecek. 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar