loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

EĞİTİM İŞ EKRAN KARARTACAK

Eğitim Sen Sendikası’nın Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) başlattığı “Dersimi seçiyorum, değerlerimi öğreniyorum” projesine tepkisi devam ediyor.

Sendika çocukların gelecekleri ile oynamalarına izin verilmemesi konusunda kararlı.

Eğitim İş Sendikası da temel eğitimde öğrencilerin notla değerlendirilmesine tepki için Cuma günü ekran karartma kararı aldı.

Konuyla ilgili Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Onur Gündüzne demişönce ona bakalım:

Uzaktan eğitimde, fırsat eşitliği sağlanamamışken, temel eğitimde öğrenciler notla değerlendirilemez.  MEB, bu kararından vazgeçmelidir. Öğrencilerimizin haksızlığa maruz bırakılmasına karşı ülke genelinde cuma günü ekran karartacağız.”

Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu da 22 Ocak’a kadar sürecek ders seçimi konusundaki tepkisi şu sözlerle sürdürüyor:

“Bazı okul yöneticilerinin öğrenci ve velilere bilgilendirme yapmadan, onlar adına ders seçimi yapmaları ve sadece seçilen dersleri imzalamaları için velilere tebliğ etmeleri yasal bir uygulama değildir.Okul idareleri ders seçimi yapacak öğrencilerin ilgi, yetenek ve tercihleri doğrultusunda seçim yapmalarına destek olmalıdır. Bu günlerde bazı okul gruplarında, kendilerini cemaat olarak isimlendiren çıkar odaklarının talep ve beklentileri doğrultusunda ders seçimi yaptırıldığı bilgisi gelmektedir. Bir kısım okul yöneticilerinin işgal ettikleri koltukların diyetini ödemek için çocukların gelecekleri ile oynamalarına izin vermeyeceğiz. Bu ve benzeri zorlamalarla karşılaşan herkesin Eğitim-Sen şubeleri ile iletişime geçmesi önemlidir.”

Eğitim sendikalarının tepkileri üzerine yaklaşan 22 Ocak öncesi Milli Eğitim Bakanlığının aldığı kararından vaz geçip geçmeyeceğini, öğrencileri notla değerlendirilmesi konusunda geri adım atmayacağını zaman gösterecek.

Bekleyelim görelim!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar