loading...
Samsun
DOLAR8.431
EURO10.0108
ALTIN491.52
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

Ekigho Samsunspor’un umutlarını yeşertti

Hafta içinde maddi sorunların fazla dillendirilmesi, futbolcular üzerinde sanırım olumsuz etki yarattı ki 19 Mayıs Stadı’nın çimlerinde önceki karşılaşmalara oranla daha başarısızdı Samsunspor takımı.
İlk yarının ilk on dakikası içinde Konuk Tekden Denizlispor ataklarında Samsunspor savunması adeta sallandı. İkinci on dakikalık bölümde şiddetli yağış her iki takımın oyununu olumsuz etkiledi.
Bu bölümde konuk Denizlispor Samsunspor kalesinde daha çok görüldü ve tehlike yarattı.
Bu bölümde Samsunspor savunması topu kontrollü olarak oyuna sokmakta çok zorlandı.
İlk yarı konuk ekibin baskısı altında sona erdi.
Samsunspor ikinci yarıya hızlı başladı ve atak üstünlüğünü de eline aldı.
56. dakikada Adiloviç yerini Serkan’a bıraktı. Adiloviç’in yerine Ekigho rakip kaleye daha yakın oynamaya başladı. Ekigho’nun üçüncü bölgeyi hareketlendirmesi sonucu Samsunspor’un beklediği gol de geldi.
64. dakikada Musa’nın ceza atışında Ekigho topu kafayla kaleye gönderip takımını öne geçirdi. Gol Samsunspor’un kendine güvenini artırdı böylece Kırmızı Beyazlılar rakip kalede daha çok göründü.
84. dakikada Samsunspor atağında Ekigho soldan ceza sahasına girdiği anda düşürüldü.  Hakem Erkan Ergin penaltı noktasını gösterdi. Atışı Ekigho kullandı ve topu filelerle buluşturdu.
Bundan sonraki dakikalarda ev sahibi Samsunspor topa daha çok sahip oldu, savunma güvenliğini elden bırakmadan topu rakip kaleye taşıdı.
Samsunspor savunmada az hatalı, orta alanda çalışkan gol bölgesinde ikinci yarı başarılıydı.
Üç puan fikstürdeki sıralamayı değiştirmedi belki ancak umutları yeşertti.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar