loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Enver Şahin, İstanbul Samsunlularının eğitim ve kültür ışığı…

Enver Şahin, Hadef- Havza Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı olmanın yanı sıra, eğitim ve kültür konularında yoğunlaşan bir aydınlık insan. Işığını çevresine yansıtan Enver Şahin, eğitim ve kültür çalışmaları çerçevesinde birçok insana ulaşmış ve de ulaşmaya devam etmektedir.

Enver Şahin, Hadef ile birlikte birçok sivil toplum kuruluşunda da görev aldı. Samkon , İsdef, İsgiyad ve Lader yönetimlerinde görev aldığı başlıca STK’lardır.  Enver Şahin, deneyimi ve birleştirici kişiliği ile hem Havzalılara ve hem de bütün Samsunlulara kucak açan örnek bir STK yönetici olarak dikkat çekmektedir.  

Kendi dilinden kısaca Enver Şahin;

“1950 yılında Samsun Havza Çamyatağı Köyünde doğdum. İlkokulu köyümde bitirip 1963 yılında Samsun- Ladik Akpınar Öğretmen Okulu Sınavlarını kazanarak bu okula girdim. Orta ve lise tahsilimi burada yaptım. Dereceye girerek 1968 yılında İstanbul Çapa Yüksek öğretmen Okuluna gönderildim. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümüne girdim. 1976 yılında üniversite ve Yüksek Öğretmen Okulunu bitirdim.

1977 yılında askere giderek Polatlı Topçu ve Füze Okulunda yedek subay olarak askerliğimi tamamladım.1979 yılında Hatay Kırıkhan Gazi lisesine matematik öğretmeni olarak atandım.1988 yılına kadar burada Matematik öğretmeni ve müdür yardımcısı olarak görev yaptım.

1988-89 yıllarında Menteşoğlu Gurubu’nun İstanbul’da çıkardığı Hürses Gazetesi’nde müessese müdürlüğü yaptım. 1989 yılında kurum değiştirerek Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna geçtim. 2007 yılına kadar değişik kurumlarda idarecilik görevi yaptım. En son 2007 yılında Zeytinburnu Semiha Şakir Huzurevi Müdürlüğü’nden emekli oldum. Emekli olduktan sonra sivil toplum kuruluşlarında görev aldım. 2003 yılında köy derneğimiz olan Samsun Havza Çamyatağı Köyü Derneği Başkanı oldum ve halen başkanlık görevine devam etmekteyim.”

Enver Şahin’in dilinden Hadef ve etkinlikleri

“2014 yılında Havza İlçesi Derneklerini bir ç atı altında toplamak amacıyla Hadef- Havza Dernekleri Federasyonu’nu kurduk. Federasyonumuz Havzalıların yoğun olduğu İstanbul-Küçükçekmece, İkitelli Mehmet Akif Mahallesi’nde bulunmaktadır.17 derneğin üye olduğu Federasyonumuz, Havza ilçemizi tanıtmak, Havza’nın sorunları ile ilgili çözüm üretmek amacıyla Havza Belediyesi ve Havzalı milletvekillerimiz, Samsun milletvekillerimiz ile sıkı bir diyalog içinde olduk. Havza Belediyesi ile birlikte geçtiğimiz yıllarda Türkiye çapındaki Havza dernekleri ile Havza’da bir toplantı düzenleyerek görüş alışverişinde  bulunduk. Bu bağlamda Havza Belediyemiz ile İstanbul’un iki büyük ilçesi olan Esenyurt ve Küçükçekmece Belediyelerini kardeş belediye yaptık.

Küçükçekmece Belediyesi, Havza Belediyesi ve Federasyonumuzun işbirliği ile 2017 -2018 ve 2019 yıllarında Küçükçekmece Belediyesi Nikah Sarayında Samsun milletvekilleri ve bürokratlarının katılımıyla geniş kapsamlı TİRİT programları yaptık.

Feshane ve Yenikapı’da yapılan Samsun Günlerine aktif katılım sağladık. Samsunluların olduğu her yerde bulunmaya çalıştık. Konfederasyonumuz ve diğer kardeş Federasyonların düzenlemiş olduğu etkinliklerde her zaman hazır bulunduk ve bulunmaya da devam ediyoruz.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar