loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Erkan Zorlu, İstanbul Samsunlularına başarılarıyla değer katmıştır…

Erkan Zorlu, başarılı bir işadamı olmanın yanı sıra, zamanının büyük bir bölümünü STK’lara vakfetmiş yüksek tahsilli bir değerimizdir. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamış, ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaat ve Makinaları Mühendisliği’nden mezun olmuştur.

1995 yılında, İstanbul-Tuzla’da kendi işini kurmuştur.  2006 yılında memleketi Samsun-Terme’ye  650 kişiye istihdam sağlayacak Terme tersanesini inşa etmiş  ve işletmeye almıştır. Başarılarla dolu bir geçmişi olan Erkan Zorlu’dan,  gelecekte  de büyük başarılar beklenmektedir.

Türkiye’nin ilk kurulan derneği olan İstanbul-Kartal, Cevizli Samsunlular Derneği’ nde iki dönem başkan yardımcılığı yapmış; 1990’lı yıllarda oluşturulan, Samsun Dernekler Birliği Başkanı Remzi Kozal tarafından birliğe davet edilmiş ve davete icabet etmiştir.

Başarılarıyla hafızalara kazındı…

Türkiye’nin ilk Samsun Dernekler Federasyonu olan Sadef’in  kuruluşunda öncülük  edenlerden olmuş ve bir dönemde genel başkan vekilliği yapmıştır. İstanbul’da, 2.kurulan federasyon olan Samdef’in kurucu başkanlığını yapmıştır. Konfederasyonun (Samkon) kuruluşunda bulunmuş ve bir dönem genel başkan yardımcılığı görevini yürütmüştür.

Erkan Zorlu, son derece mütevazi, efendi kişiliğiyle birlikte,  tek kişilik bir ordu gibi de başarılara imza atmıştır. Bunlardan birisi de; İstanbul-Tuzla, Kafkale Spor Komleksi’nde,  beş bin kişiyi aşkın, çok canlı bir topluluğu bir araya getirerek, 21 Mart Bahar Bayramı kutlaması olmuştur.  Hafızalara başarıları ile kazınmış ve unutulmazlar arasında güzide bir yer edinmiştir.

Hayatı STK’ lar ile iç  içe geçen  Zorlu,

Gemi Mühendisleri Mezunları Derneği kurucu başkanlığı;

TMMOB yönetim kurulu üyeliği;

Gemi Mühendisleri Odası onur kurulu üyeliği;

Samsunspor Yönetim Kurulu üyeliği;

Termespor  Başkanlığı; görevlerinde bulunmuş ve farkındalığını ortaya koymuştur.

….Ve halen

Gemi Mühendisleri Odası asil onur kurulu üyeliği

Deniz Ticaret Odası meclis üyeliği

Görevlerinde bulunmaktadır…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar