loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

ERKEN SEÇİME HAZIR OLUN

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçimlerde il ve ilçe seçim kurullarında birer temsilci bulundurabilecek siyasi partilerin hangileri olduğunu açıkladı.

Siyasi Partiler Kanununun 36. Maddesinde öngörülen koşulları 01/01/2020 tarihinden altı ay öncesi olan 01/07/2019 tarihi itibariyle taşıyan Adalet ve Kalkınma Partisi, Anavatan Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Halkların Demokrasi Partisi, Hür Dava Partisi, İyi Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Vatan Partisi, Yeniden Refah Partisi “seçime katılma yeterliliğine sahip” siyasi partiler olarak ilan etti.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda geçtiğimiz yılın muhasebesini yaptı.

Adalet başlığı altında 2019 yılında yapılan değişiklikleri ve kat edilen mesafeleri anlatan Erdoğan, Meclise gelmesi beklenen ikinci yargı paketi içinde tarih verdi.

Erdoğan Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamındaki ilk paket olan, 39 maddelik yasa teklifinin Meclis’ten geçmesinin ardından, kamuoyunda “af paketi” olarak bilinen, infaz ve nafaka ile ilgili düzenlemelerin yer aldığı yaklaşık 30 maddelik ikinci paketin bir kaç hafta içinde meclise geleceğini açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, emeklilik sistemi hakkında açıklama yaptı. Albayrak, "2020 emeklilik sisteminde ciddi bir reform yapma zamanı. Kritik bir 1.5 yıl geçirdik. 2020 yılı toplum açısından daha iyi bir yıl olacak" dedi.

YSK’nın seçime katılma yeterliliğine sahip siyasi partileri açıklaması, af bekleyenlere verilen müjdeli haberler ile erken emeklilik yasasının çıkmasını isteyenler yapılan bu açıklamalarla sevinirken, geriye “erken seçim” kalıyor!

Erken seçime hazır olun!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar