loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Erol Türkoğlu; Samsunluların Rumeli Beylerbeyi!..

Erol Türkoğlu, bir güzel insan… İstanbul; Anadolu ve Avrupa yakası olarak Boğaz ile ikiye ayrılıyor. Seçim bölgesi olarak bakıldığında Anadolu 1. Bölge, Avrupa yakası Boğaz tarafı 2. Bölge ve Trakya tarafı da 3. Bölge olarak adlandırılıyor.  Birinci bölgedeki Federasyonu Anadolu Beylerbeyi gibi düşünürsek; 2 bölge merkez yani Payitaht’ın (Konfederasyonumuz Samkon) bulunduğu yerdir. Üçüncü bölge Rumeli Beylerbeyi’nin, yani İsdef Genel Başkanımız Erol Türkoğlu’nun bulunduğu konumdur.

İstanbul’un en kalabalık ilçesi

İstanbul Samsunlularının; İstanbul’un 3. Seçim bölgesindeki çatısı İsdef (İstanbul Samsun Dernekler Federasyonu) Genel Başkanı Erol Türkoğlu, başarı hikayeleri ile de ilgi çekiyor.  Aynı zamanda, İstanbul Esenyurt Samsun Canikliler Derneği başkanı olan Erol Türkoğlu; önceki başkan Bahri Gökmen’in Esenyurt İl Dernekleri Birliği  başkanı olmasıyla boşalan İsdef genel kurulunda genel Başkanlığa seçilmiştir.

Erol Türkoğlu STK’lar yoluyla,  İstanbul’un Esenyurt İlçesi merkezli olarak; bütün hemşehrilerine, memleketine ve bölge insanına, ayırt etmeksizin yardımcı olmaya çalışıyor. İstanbul’da 40 bini aşkın nüfusuyla en fazla Samsunlu hemşehrimizin yaşadığı Esenyurt İlçesi, aynı zamanda bir milyonu aşkın nüfusuyla İstanbul’un da en kalabalık ilçesidir.  Samsunlular olarak her bölgede bulunmakla birlikte bu bölgede daha ağırlıklı olarak bulunuyoruz.

Kısaca Erol Türkoğlu kimdir…

Erol Türkoğlu, Samsun - Canik İlçesi, Çağlayan Köyü’nde 1979 yılında doğdu. 11 kardeşin 7’incisi olarak dünyaya geldi. Şu an 11 kardeşin tamamı İstanbul’da Esenyurt’ta yaşıyor. 14 yaşında İstanbul’a gurbete gelen Erol Türkoğlu, inşaat başta olmak üzere çeşitli işlerde çalıştı. Askere gitmek üzere döndüğü Samsun’da gönüllü olarak komando yazılıp ve doğuya gitmiştir. Askerlik dönüşü eksik aldığı maaşını ödemek üzere PTT şubesinden çağırmışlar, ödedikleri 26.00 TL’yi harçlık yaparak İstanbul’a yeniden gelmiştir.

Sonrasını Erol Türkoğlu şöyle anlatıyor;

“Bir lojistik firmasında işe girdim. 8 yıl çalıştım. Kendimi yetiştirdim ve kısa sürede firmanın İstanbul bölge müdürü olarak görevlendirildim. 2010 yılında çalıştığım firmadan helalleşerek ayrıldım ve kendi işimi kurdum. Zor şartlarda ticarete başladım; ama, ticaretin düzgün, dürüst ve uzun soluklu düşünülmesi gerektiğini biliyordum.

…ve başardım. Lojistik ve ika sektöründe EMT ismini taşıyan 3 tane gurup firmam var. Çalışan sayım, bugün itibariyle ortalama 2 bin kişidir.  3 benden büyük 3 de benden küçük kardeşlerimi de firmanın çeşitli departmanlarında yönetici olarak aldım. 10 tane kadar yeğenimde alt kademelerde sorumlu olarak çalışıyor.

Erol Türkoğlu, son derece mütevazi ve sıradan bir şeymiş gibi anlatyor. Ancak her ay iki bin kişiye maaş vermek, hele hele bugünkü ortamda, hiçte kolay bir iş değildir.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar