loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Ethem Kurnaz, İstanbul Samsunlularının öncü siyasetçilerinden…

Ethem Kurnaz, üstün kabiliyet ve becerileri ile, adeta iğne ile kuyu kazarak; başarılarına başarı katmış ve zirvelerde yer tutabilmiştir. Gelecekte de başarılarını devam ettireceğine ve kendisinden beklenenden çok daha fazlasını vereceğine olan inancımız tamdır.

Siyaset ve ticaretle ilgilenen Ethem KURNAZ, 2 şubat 1966 Samsun’un Terme ilçesinde dünyaya gelmiştir. Babası Necmettin ve annesi Türkan’ın 5 çocuğundan üçüncüsüdür. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini burada tamamlamıştır.

Daha ilkokul sıralarında iken ilkokul öğretmeni Abdullah KUŞKOVAN milliyetçilik duygusunu vatan, millet ve memleket sevdasını aşılamıştır. Ayrıca bu dönemde derslerinde hızlı gelişim göstermesi ile kendinden büyük sınıflara bile derslerinde yardımcı olmuştur, bu davranışı ile dışa dönük sosyal bir kişiliğe adım atmış ve hayatının geri kalanı için bir kişilik temeli oluşturmuştur.

Samsun’dan İstanbul’a…

1983 senesinde İstanbul’a iş bulma ve çalışma umuduyla gelmiştir. Burada çeşitli işletmelerde çalışmış ve sonrasında kendi işletmesini açmıştır. İşten başka bir sosyal çevre edinebilmek için dernek ve federasyonların toplantı ve etkinliklerine katılmıştır. Bu arada eşi Fatma ile tanışıp 1992 senesinde mutlu bir evliliğin temelini atmışlardır.

Şimdi Alperen ve Talha adlarında iki erkek çocukları vardır ve İstanbul Anadolu yakasında ikamet etmektedirler. Bu süre zarfında 2005-2009 yılları arasında Ümraniye MHP İlçe Yöneticiliği, 2009-2015 yılları arasında ise Çekmeköy MHP İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Üst düzey yöneticilikte…

Kurucusu olmaktan onur ve şeref duyduğu İYİ Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Kurucu İl Yöneticiliği, 26 Temmuz 2020 de gerçekleşen İYİ Parti İstanbul İl Olağan Kongresiyle il yönetimine seçilmiş olup, İl Başkanlığının uygun görmesiyle İYİ Parti İstanbul 1. Bölge Teşkilat Başkanlığı Görevine getirilmiştir.

Kısa adı SAMKON(Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu) olan bünyesinde 14 federasyon ve 300 ü aşkın dernek bulunduran SAMKON kurucu yöneticiliği ve halen aktif Genel Başkan Vekilliğini yürütmektedir. Ayrıca ticari faaliyetini hala sürdürmekte olan aile şirketi ALPEREN PERSONEL SERVİS TAŞIMACILIĞI LTD. ŞTİ.’nin yöneticiliğini yapmaktadır.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar