loading...
Samsun
DOLAR12.4902
EURO14.1202
ALTIN713.05
ADNAN ÖZ

ADNAN ÖZ

Mail: adnan@hedefhalk.com

EYÜPSPOR MAÇI İYİ MAÇ OLDU 2 PUAN BIRAKTIK!

Eyüpspor deplasmanında beklediğimizin üzerinde iyi bir oyun oynayarak galibiyeti kaçıran taraf olduk. Liderlik hesabı yapan rakibimiz Eyüpspor’dan bize göre daha iyi oynadık ama maalesef 2 puan bıraktık.

AçıkçasıSamsunspor’dan bu kadar iyi ve coşkulu bir oyun beklemiyorduk. Böyle düşünmemizin sebebi geçmiş maçlardaki oyun anlayışımızdı. Fuat Çapa ile çıktığımız maçlarda ümit veren bir oyun oynatamamıştık.

Ben eksik oyunculara o kadar takılmıyorum çünkü bu geniş kadro bu günler için oluşturuluyor. Yeter ki kulübede fırsat bekleyen oyuncular hazır olsun ve formayı çıkarmamak için formanın hakkını verecek mücadele ve istek içinde olsunlar.

Normal koşullar olsa bu maçtan beraberlik ile dönmek başarıdır diye düşünebilirdik fakat puan olarak çok geride oluşumuz ve maçı alabilecek kadar iyi oynayıp, pozisyon üretmiş olmamıza rağmen galip gelemememiz sevincimizi güdük bıraktı.

Eyüpspor maçı Samsunspor’un hedefini gösterecekti. Yenilmiş olsak ya da bu kadar iyi oynayamasak bu sezonda kayıp oldu diye düşünecektik fakat çok güzel bir oyun oynadık ama her zamanki final pas tercihleri ve son vuruş eksikliği Samsunspor’u galip gelmektenetti.

Eyüpspor maçının başka bir özelliği daha vardı ki onu da atlamayalım. Samsunspor şayet yenilmiş olsaydı lider ile aramızdaki puan farkı 14 olacaktı, şu an puan farkı 11. Bu puan farkı 3 puanlık sistemde kapanmayacak bir puan değil fakat seri galibiyetler almamız gerekir.

Samsunspor Eyüpspor maçındaki coşkulu oyununu sürdürebilirse ilk yarıda kalan bütün maçları kazanabilir. Zaten hedef Süper Lig ise bütün maçları kazanmak ikinci yarı için iyi olacaktır.

“Samsunspor iyi oynamıyor, Samsunspor’da oyun istikrarı yok,” diye taraftar maça ilgi göstermiyor fakat Samsunspor’un başarılı olmasını istiyorsak bu haftaki Adanaspor maçında tribündeki yerimizi almalıyız. Herkes gidebilsin diye maç Cumartesi 19.00’da.

“Takım kötü oynuyor,” diye maça gitmeyen taraftar haklı gibi görünse de taraftarlığın gereği bu değil. Taraftar odur ki iyi günde kötü günde takımına destek ve moral verir. Adanaspor maçı yeni bir başlangıç olsun ve hiç olmazsa 10 bin taraftar statta yerini alsın.

Başkanımız Sayın Yüksel Yıldırımın da taraftara çağrısı var “Lütfen stadı doldurun,” diye. Umarız başkanın çağrısı karşılık bulur ve tribünler Samsunspor’a yakışır bir doluluğa ulaşır.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar