loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

FENER PLAJI

Doğal D vitamin kaynağı olan güneşin faydaları saymakla bitmiyor. 

Çünkü güneşten alınan doğal D vitamini birçok hastalığı önlüyor.

Uzmanlar birçok hastalığa karşı bağışıklık sistemimizin güçlenmesini sağlayan ve soğuk havalarda nükseden hastalıklara karşı kalkan olan D vitamini en doğal almanın yolunun, güneşten doğru yararlanmak olduğunu söylüyorlar.

Ayrıca D vitamininin sadece kemik metabolizması üzerinde etkisi olmadığını, bütün vücut sistemi için önem taşıdığını ve eksikliğinin ise birçok hastalığa neden olduğunu belirtiyorlar.

D Vitamininin, güneş ışınlarının deriye temas etmesi ile elde edildiğini söyleyen uzmanlar, vitamin alımının en iyi yapılacağı yaz aylarının iyi değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yapıyorlar.

D Vitamin eksikliğini yapan en temel nedenin yeterince güneşe maruz kalamamak olduğunu söyleyen uzmanlar, yaz mevsiminden mümkün olduğunca D vitamini depolamak gerektiğini deifade ediyorlar.

Güneş ve güneşten alınan D vitaminin faydalarını aktardıktan sonra konunun özüne dönmek gerekiyor.

Samsun’un İlkadım İlçesi Sheraton Grand Samsun Hotel yanında bulunan ve Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Mavi Bayraklı “Fener Plajı” sadece kadınlara hizmet veriyor.

Genç-yaşlı kadınlar bu plajda gönül rahatlığı ile denize girebiliyor, kumundan yararlanıyor, güneşleniyor, yüzüyor, kısacası vücuduna D vitamini depoluyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşım araçlarından ücretsiz yararlanan 65 yaş ve üstü kadınların bir talebi bulunuyor.

Bu talep de Fener Plajı’ndan ücretsiz yararlanma isteğini içeriyor.

65 yaş üstü kadınlar“Belediyenin toplu taşım araçlarından ücretsiz yararlanıyoruz. Emekliyiz ve ev kadınıyız. Belli bir yaşa geldik. Yaşamımızı daha sağlıklı sürdürebilmemiz için güneş enerjisine de ihtiyacımız var. Ama belediyeye ait plaja girmek paralı olduğu için doğru dürüst denize giremiyoruz, D vitamini alamıyoruz. Sesimizi yetkililere duyurursanız seviniriz” diyorlar.

Elçiye zeval olmaz!

Bende kadınların bu plaja ücretsiz girme isteklerini Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram’a iletiyorum.

Yerine getirilemeyecek bir istek değil gibi görüyorum.

Samsun’da deniz sezonu şunun şurasında en fazla iki ay sürüyor.

Çoğu emekli maaşıyla yaşamını sürdüren bu kadınların sesine İlhan Bayram’ın kayıtsız kalmayacağını umuyorum.

Önemli olan sağlık diyorum!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar