loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
YUNUS KILIÇ

YUNUS KILIÇ

Mail: yunus@hedefhalk.com

Futbol iyi ama

Samsunspor, futbol olarak kendini buluyor.  Ligin 12 hafası geride kaldı. Kırmızı-Beyazlılar en iyi futbollarını dün akşam oynadılar, en iyi mücadelelerini sergilediler. Ama agresif futbollarını gol pozisyonları ile süsleyip, golle sonuçlandırmayı beceremediler. 

Samsunspor'u iyi futbol oynamaya yönlendiren gelişmelerk var elbette. Öncelikle futbolcuların paralarının ödenmesi, ardından transfer tahtasının devre arasında açılması yolundaki gelişmeler, karamsarlığı ortadan kaldırıyor.

Futbolun da bir gerçeği var, iyi futbola kimse puan vermiyor. Golü atarsan, maçı kazanırsan puanları da kazanırsın. Gol atamazsan işte böyle bir puanla yetinirsin. Futbolun gerçeği bu. 

Devre arasında transfer yapılacağı düşüncesiyle, 'birer birer' gelen puanlar artı olacak. Dün süper oynayan, mücadele eden Burhan gibi gençleri kazanmakta süper artı olacak. 

Zor bir dönemde takımın başına geçen Teknik Direktör Osman Özköylü'nün de çaresizlikleri var. Hoca, elindeki kadroya göre takım kurmak zorunda, kadro zenginliği yok. Kulübede güvenip oyuna alacağı isim yok belli, 90 artı 1'de oyuncu değiştiriyorsa bunun başka izahı yok. Hoca, defanstan hızlı çıkan, bunu yaparkende çeşitli varyasyonlarla hızlı gol pozisyonları hazırlayan bir kadro istemez mi? Kadroda henüz güven yokki, hücumda çoğalamıyor. Böyle olunca da gol pozisyonu doğal olarak üretilemiyor. 

Stadın çevresindeki boş alanda yakılan lastik dumanının futbolu ve seyirciyi etkilediği maçta, puanları silinen rakibe karşı Samsunspor daha dirençi göründü. İki takımda pozisyon olarak çok kısır bir 90 dakika yaşadı. 

Devre arasında trasfer tahtası açılacak gibi görünüyor. Lige transfer yapamadan girmek zorunda kalan yönetimde, devre arasında altı oyuncu almayı planlıyor. İlk yarıda pişeceks bu kadro ve yapılacak nokta transferlerle Samsunspor ikinci yarıda özlenen, rakiplerinin canını yakan, ligde istediği yere söke söke ulaşan birk yapıya ulaşacaktır.

Ben konuda çok iyimserim.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar