loading...
Samsun
DOLAR8.5512
EURO10.0853
ALTIN495.39
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

GALİBİYET VE ÜÇ PUAN

Samsunspor kendi evinde çok önemli ve rakibi Altay karşısında bir golle üç puan aldı.

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın kulübede beklettiği, sonlara doğru oyuna aldığı İlyas’ın adrese teslim bir ortasıyla gol geldi. Gelen sadece gol değildi, Samsunspor’un şampiyonluk yarışına tutunmasına yol açan sonuçtu.

Soru şu: Sağlam neden eldeki oyuncularla ve bu takımı buraya getirenlerle değil de yenilerde arıyor geleceğini. Futbol bir takım oyunudur, Samsunspor’u birinci lige çıkaranlara sadece takviye yapılmalıdır. Oysa Samsunspor yeni bir takım kurmanın peşindedir.

Bu yeni kurulan takım belki Samsunspor’u Süper Lig’e çıkarabilir ancak bu uygulama çıkılacak ligde yeterli olmayacak Samsunspor yeni bir takım daha kuracaktır.

Samsunspor’un takım olabilmesi için öncelikle iskeletinin olması gerekmektedir, yeni transferler nokra atışı olarak yapılabilir. Ne oldu Altay karşısında, taraftar dokuz doğurdu. Ertuğrul Sağlam değişiklikleri zamanında yapamadı, karşılaşmada galibiyetten umut kesilirken İlyas oyuna alındı ve gol geldi.

Samsunspor’un bir şirket takımı olması Samsunspor taraftarını pek de fazla ilgilendirmez. Taraftar sadece sonuca bakar. Sonuç iyi olursa başarılı olmuş kabul edilirsiniz, sonuçlar kötüyse başarısızsınızdır. Samsunspor taraftarı yine de moralini bozmasın, her ne kadar tribünden izleyemiyorsa da takımı desteklemeyi sürdürmelidir.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar