loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

GALİBİYETİN SAHİBİ ÇOKTUR MAĞLUBİYETİN SAHİBİ YOKTUR YENİLGİ YETİMDİR

Samsun 19 Mayıs Stadı’nda Yılport Samsunpor ile Ankaraspor arasında oynanan son TFF 1.Lig maçında (play-off hariç) Ankaraspor takımının İstiklal Marşı’nı bayrağa dönerek okuması sırasında çekilen fotoğrafa bugünkü köşemde görsel olarak yer verdim. Ankaraspor gibi bazı futbol takımları da İstiklal Marşı’nı protokole doğru değilde bayrağa dönerek okuyor. Yılport Samsunspor’unda önümüzdeki futbol sezonundan itibaren İstiklal Marşı’nı Türk Bayrağı’na dönerek okuyan takımlar arasında yer alması çok daha anlamlı olur.

Yılport Samsunspor Futbol Kulübü bu öneriyi dikkate alır mı, almaz mı bilemiyorum diyerek köşemdeki yazının başlığına dönüyorum.

1965–1993 tarihleri ​​arasında yedi farklı hükûmette toplam 10 yıl 5 aylık bir süreyle başbakanlık görevinde bulunmuş olan Türk siyasetçi, mühendis ve devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, siyasi değerlendirmesi bir yana kendine özgü espri ve mesaj verme anlayışıyla siyaset diline ayrı bir renk getirmişti.

Şimdilerde bizi sadece gaflarıyla, şaşkınlıkları, hataları ve tutarsızlıklarıyla güldüren siyasilere ilham olabilecek unutulmaz Demirel sözlerinden biri de şöyleydi:

“Galibiyetin sahibi çoktur, mağlubiyetin sahibi yoktur. Yenilgi yetimdir.”

Demirel nasıl bir soru soruldu da böyle bir yanıt verdi bilemiyorum.

Konu herhalde futboldu!

TFF 1. Lig’de takımlarından Yılport Samsunspor verdiği Süper Lig mücadelesinde Adana Demirspor ve Giresunspor’un gerisinde kalarak şansını play-off’ta denedi.

Yılport Samsunspor eşleştiği İzmir’in gençlerden kurulu ve hiçbir yabancı futbolcunun bulunmadığı Altınordu karşısında ilk maçta aldığı 1-0 yenilginin rövanşında kendi evinde 2-2 berabere kalınca Süper Lig’e çıkabilmek için finale yükselme şansını rakibine kaptırdı.

Altınordu’ya elenen Yılport Smsunspor Süper Lig hayallerini erteledi.

İzmir’in iki takımının karşı karşıya geleceği final maçında Altay veya Altınordu Süper Lig’e yükselen üçüncü takım olacak.

Evet;

Kısmet ayağa kadar geldi ama kaçan balık büyük oldu!

Yılport Samsunspor Altınordu karşısında final biletini kapıp play-off finalinde de Altay’ı yenerek Süper Lig’e çıkmış olsaydı, galibiyetin yani şampiyonluğun sahibi çok olacaktı.

Şampiyonluğu rakibine kaptırsaydı, mağlubiyete sahip çıkan olmayacaktı.

İş o noktaya gelmeden kendi evinde play-off final biletini Altınordu’ya teslim eden Yılport Samsunspor şimdi “yetim” kaldı.

Eleştiri oklarının hedefindeki

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ınmaçtan sonra soyunma odasına giderken kendisine tepki gösteren taraftarlara yaptığı hareket hoş karşılanmadı.

“İstifa etti/edecek” gözü ile bakılan Sağlam, futbolcularla vedalaşarak Samsun’dan ayrıldı.

Bu fatura kuşkusuz birine/birilerine kesilecek.

Süper Lig’e çıkan Giresunspor en büyük teşekkürü 22., 23., 24., 26. ve 27. Dönemlerdemilletvekili olan, bu süreçte Milli Savunma Bakanı, Başbakan Yardımcısı, Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak görev yapan Nurettin Canikli’ye etti.

Adana Demirspor’da en büyük teşekkürü 22, 23, 24. dönemlerde milletvekili olan, 61 ve 62. Hükümette Kültür ve Turizm Bakanlığı, 65. Hükümette Avrupa Birliği Bakanı olarak görev yapan parti sözcüsü Ömer Çelik’e etti.

Nurettin Canikli Giresunspor’a, Ömer Çelik de Adana Demirspor’a sahip çıkarak, destek oldukları için bu teşekkürü fazlası ile hak ettiler.

Bizdeki siyasiler karabatak gibi arada sırada ortaya çıkıp “mabed” adını verdikleri protokol tribününde gülerek verdikleri pozları sosyal medya hesaplarında paylaşma yarışına girdikleri için Yılport Samsunspor Süper Lig’e çıkmış olsaydı teşekkür hak eden olacak mıydı, merak ediyorum.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar