loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

GEMİYİ KURTARMALIYIZ!

Küresel salgın haline gelen Korona Virüsle mücadelede #EvdeKal kuralına uyuyoruz.

Bu zorlu süreci kurallara tam olarak uyarak atlatmaya çalışıyoruz.

Zorlu süreci el birliği ile atlatacağımıza inanıyorum.

Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği önemli bir çağrıda bulundu.

Ülkenin tam bir seferberlik halinde olduğunu anımsatan Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği “Gemiyi birlikte kurtarmalıyız” dediği çağrısında şu görüşlere yer verdi:

“Virüs sağlığımızı, sosyal hayatımızı ve ekonomimizi tehdit etmektedir. Bu tehdide karşı koyabilmek elimizdedir. Kendimizi sosyal hayattan, çalışma ortamından izole etmekle beraber hayat devam etmektedir.

83 Milyon vatandaşımızın hayatını idame ettirmesi, zaruri ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için ekonominin çarklarının da dönmesi gerekiyor. Biz iş dünyasına düşen ekonominin çarklarının dönmesi için her zamankinden daha fazla özveri göstermemiz gerekmektedir.

Bu zor zamanlarda işletmelerimizde çalışmamız gerekiyorsa, iş görenlerimiz için virüsün yayılmasını engelleyecek bütün tedbirlerin alınması, sağlıklı iş ortamının kazandırılması, esnek çalışma modeline geçilmesi, mesai saatlerinin kısaltılması, hafta tatilinin üç güne çıkarılması, emeklerinin karşılığının verilerek istihdamın korunması gerekmektedir.

Ekonomi bileşik kaplar gibidir, bu zor zamanlarda ekonomide nakit akışının durmaması için ödemelerde daha hassas davranılmalı birbirimize bu konuda yardımcı olmalı ve borçlulara karşı kolaylık göstermeliyiz.

Bu günlerde zorlukları bir diğerimizin üzerine yıkmamalı, benden sonrası tufan dememeli, külfeti birlikte paylaşmalı, fırtınalı denizlerde gemisini kurtaran kaptan gibi değil de aynı gemide olduğumuz düşüncesiyle gemiyi birlikte kurtarmaya çalışmalıyız.

Bu zor günler elbet geçecektir. Geride bizden kaynaklanacak iş ahlakına aykırı davranışlar bırakmayalım. Bugün zorluk değil, birbirimize kolaylık gösterme vaktidir. 

Yardımcı olmak, paylaşmak vaktidir. Bugün servet değil iyilik biriktirme vaktidir. 

Allah birbirine iyilik edenleri, paylaşanları, kolaylık gösterenleri sever ve onlara yardım eder.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar