loading...
Samsun
DOLAR9.2074
EURO10.7443
ALTIN528.19
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

GENÇ İLETİŞİMCİLERİN DİKKATİNE

Pandeminin yarattığı zor çalışma koşulları göz önüne alınarak, 32. Türkiye Gazeteciler CemiyetiAydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması başvuru ve proje yapım tarihleri uzatıldı ve ilave bir ödül oluşturuldu.

Yeni düzenlemeye göre;

-31 Aralık 2021 tarihine kadar yapılmış ve yapılacak olan projeler, ilgili Bölüm Başkanlığı ve Dekanlık tarafından onaylandıktan sonra 32. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması’na başvurabilir.

-Sisteme son yükleme tarihi 31 Aralık 2021 saat 18:00 olarak belirlendi.

Ayrıca bu sene Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması Yazılı, Görsel, İşitsel ve İnternet Yayıncılığı dallarında yarışmaya gönderilen çalışmalar arasından her ana dalda bir projeye 5000.-TL tutarında Üstün Başarı Ödülü verilecek.

Yazılı Dal Üstün Başarı Ödülü, Görsel Dal Üstün Başarı Ödülü, İşitsel Dal Üstün Başarı Ödülü, İnternet Yayıncılığı Üstün Başarı Ödülü değerlendirmesinde; amaç, yaratıcılık, özgünlük, teknik kullanım gibi kriterlerde fark yaratan projeler seçilecek.

SOSYAL MEDYA YASA TASARISI

Konu Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden açılmışken devam edelim.

Haberin serbest dolaşımını engelleyecek yeni düzenlemelerin yaratacağı sorunlar toplantısı bugün İstanbul’da yapılacak.

İktidarın bugüne kadar kamuoyuna açıklamadığı, meslek örgütlerinden ve STK’lardan görüş almadığı bilinen sosyal medya yasa tasarısının Ekim 2021’de TBMM’ye getirilmesi bekleniyor.

Kamuoyunda yeni bir sansür yasasına dönüşeceği, gazetecilik faaliyetini de kapsayacağı ileri sürülen sosyal medya yasa tasarısı ile ilgili beş basın meslek örgütü kamuoyunu bilgilendirecek.

İktidar sözcülerinin yaptığı açıklamaları dikkate alarak yaşanabilecek sorunlarla ilgili Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Yazarlar Sendikası, Türkiye Yayıncılar Birliği, PEN Yazarlar Derneği ve Çağdaş Gazeteciler Derneği İstanbul Temsilciliği olarak düzenlenen toplantı bugün saat 11.30’da TGC Burhan Felek Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Konuşmacılar: Turgay Olcayto Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Adnan Özyalçıner Türkiye Yazarlar Sendikası Başkanı, Kenan Kocatürk Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı, Halil İbrahim Özcan PEN Yazarlar Derneği 2. Başkanı, Uğur Güç Çağdaş Gazeteciler Derneği İstanbul Temsilcisi.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar