loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Gökhan Can, İstanbul Samsunlularına değer katan önemli bir kişilik…

Gökhan Can, gerek iş hayatı ve gerekse sosyal ve kültürel çalışmaları ile örnek alınacak hemşerilerimizden birisidir. İş hayatındaki başarılarını sosyal ve kültürel alanlara da büyük bir beceriyle taşımıştır. 

Her zaman, güler yüzü ve sıcakkanlılığı ile dikkatleri üzerine çeken Gökhan Can, gelecek vadeden hemşerilerimizin önde gelenlerindendir. Tam bir halk adamı kişiliğiyle, memlekete ve millete hizmet noktasında çalışmaları artarak devam etmektedir.

Gökhan Can ve çalışmalarından kısa bir özet;

Selanik’ten Samsun’a göç etmiş 6 çocuklu bir ailenin en küçüğü olarak 1971 yılında Alaçam’da dünyaya geldi. Ailesinin işleri nedeniyle 1974 yılında Samsun’dan İstanbul’a taşınmışlardır. İlk, orta ve lise öğrenimini Tuzla’da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümünü bitirmiştir.

1991 yılında Yaşar Holding’de iş hayatına başlamış olup daha sonra aile mesleği olan tekstil üzerine uzun yıllar ticaret ile uğraşmıştır. 2015 yılından itibaren de inşaat sektöründe iş insanı olarak hizmet etmektedir.

Askerliğini İzmir’de bahriyeli olarak yaptıktan sonra iş hayatının yanında aktif siyaset ve sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevler almıştır.

Görev aldığı STK’lar;

➢ Tuzla Türk Hava Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği,

➢ Tuzla Kızılay Yönetim Kurulu Üyeliği,

➢ Tuzla Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Üyeliği,

➢ Tuzla Galatasaraylılar Derneği Kurucu Başkan Yardımcılığı,

➢ Tuzla I.Ahmet Camii Yönetim Kurulu Üyeliği,

➢ Tuzla Emniyet Müdürlüğü Polis Derneği Başkan Yardmcılığı,

➢ Tuzlaspor Kulübü Başkan Yardımcılığı,

➢ Tuzla Rumeliler Derneği Üyeliği,

➢ SAMKON Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyon Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği

➢ SAMKON Yönetim Kurulu Üyeliği

➢ SAMDEF Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Başkan Yardımcılığı,

➢ 19 Mayıs Vakfı Kurucu Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği

➢ Tuzla Samsunlu Dernekler Platformu Danışma Kurulu Üyeliği

1999 yılından itibaren CHP Üyeliği ile başlayan siyasi hayatında Gençlik Kolları, Mahalle Birim Başkanlığı, her dönem Mahalle Delegeliği, iki dönem Tuzla CHP İlçe Yöentim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı, iki dönem İstanbul İl Delegeliği yanısıra her seçimde okul ve sandık sorumlusu olarak hep siyasetin ve STK’ların içinde yer almış ve almaya da devam etmektedir.

2009-2014 yılları arasında CHP 11.Dönem İstanbul İl Genel Meclis Üyeliği yapmıştır. İstanbul İl Genel Meclisi’nde Spor ve Çevre Komisyonları’nda görev almıştır. Bu süreçte Almanya, Hollanda ve Belçika’da eğitim ve sağlık konuları ile ilgili seminerlere katılmıştır. İstanbul Engelliler dernekleri birliği danışma kurulunda gönüllü olarak çalışmıştır.

2018 yılında İstanbul’daki Samsun’lu hemşehrilerinin desteği ile CHP İstanbul 1.bölge Milletvekili A. Adayı olmuştur.

Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Kısacası 30 yıldır iş yaşamının dışında siyasi parti ve STK’lardaki çalışmaları ile insanlara yararlı olmaya gayret gösteren iyi bir sivil toplumcudur.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar