loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

GOLF İÇİN ‘DEVAM’ KARARI

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından, Atakum ilçesinde 10 yıllığına kiraya çıkarılan Golf Kulübü’ne talipli çıkmadı.

Görücüye çıkarılan Golf Kulübü’nün tanıtımı mart ayında, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani’nin teyzesi Münire Nasır El-Misnad ile beraberindeki kraliyet ailesi mensuplarına da yapılmasına rağmen, Katar Emirinden de kiralama ya da satın alma konusunda bir sonuç alınamadı.

Onursal başkanlığını önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın yaptığı 19 Mayıs Samsun Golf Kulübü, Golf sahasında kurumaya başlayan çimler için gübreleme çalışması yaptı. Ardından kum havuzlarındaki yabani otlar temizledi.

19 Mayıs Samsun Golf Kulübü Başkanı Kadir Koçak, yakında Samsun Golf sahasının turnuvalara ev sahipliği yapacağının müjdesini verdi.

Kadir Koçak “Samsun Golf sahamız 18 çukurlu olarak Antalya ve İstanbul’dan sonra Türkiye’deki en önemli sahadır. Biz 19 Mayıs Samsun Golf Kulübü olarak, hafta sonları kulüp sporcularımızla önceki yıllarda olduğu gibi turnuvalarımıza devam edeceğiz. Ayrıca Karadeniz’e kıyısı bulunan ülkelerin sporcularının katılacağı kulüpler arası dostluk turnuvası çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye Golf Federasyonu’nun takvimine göre büyük ihtimalle ağustos ayında önemli bir turnuvaya ev sahipliği yapmak istiyoruz. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, golf sporcuları yetiştirmek amacıyla 2016 yılında Spor Toto Teşkilatı desteğiyle 27 milyon liraya yapımı tamamlanan Golf Sahası’nı 2019 yılında Türkiye Golf Federasyonu’na kiraladı.

Samsun’un daha fazla tanıtımının sağlanması, Samsun’da daha fazla turnuva düzenlenmesi ve belediyeye de kira ödemesi koşulu ile 5 yıllığına Türkiye Golf Federasyonu ile anlaşma sağlandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi 2021 yılı ocak ayı Komisyon Toplantısı’nda Atakum ilçesindeki Golf Kulübü'nü 10 yıllığına kiraya çıkarılmasını öngören teklif görüşülmüş, toplantıda Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Golf Federasyonu arasında yapılan protokolün feshi ve Golf Sahası’nın 10 yıla kadar kiralanması için Büyükşehir Belediyesi Encümeni'ne yetki verilmesi teklifi oy çokluğu ile kabul edilmişti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 2016 yılında AKP’li Yusuf Ziya Yılmaz’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde hayata geçirilen Gol Sahası ile ilgili bulunduğu eleştirilerinde şunları söylemişti:

“Burası 650 dönüm arazi, belediye golf işletmeciliği yapmaz. Belediyenin böyle bir tesisi üstüne alması bir hata. Golf bir prestijdir tamam. Ama şimdi burayı alacak adam arıyoruz. Şu anda bu kararın gerekçesi olan adamın almama konusunda bir çabası var biz de 'al' diye çaba sarf ediyoruz. Arkadaşlar, belediyenin golf işlettiği kaç işletme var bulun da getirin bana. Bunlar çok özel ve prestijli tesisler tamam. Yusuf Ziya Yılmaz'a teşekkür ediyoruz ama belediye işletme amacıyla bunu yaparsanız, bu belediyeye büyük ziyandır. İşletemez, başına sıkıntı olur.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar