loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

GÜMÜŞHANE’DE TİYATRO FESTİVALİ

Gümüşhane Belediyesi 1. Açık Hava Tiyatro Festivali Karadeniz Tiyatro Kooperatifi organizasyonu ve Pat Atölyenin gösterileri ile başladı.

Gümüşhane Belediyesi tarafından kentte ilk defa düzenlenen açık hava tiyatro festivalinde Türkiye’nin en önde gelen tiyatro grupları sahne alacak. Belediyesi Açık Hava Tiyatro Festivali’nde, Türkiye’nin en önemli tiyatro grupları seyirciyle buluşacak. 

Festivalle ilgili açıklama yapan Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, “Gümüşhane’de ilk defa bir açık hava tiyatrosu düzenliyoruz ve ülkemizin en önemli tiyatro gruplarından bazılarını da bu festivalde ağırlayacağız” dedi.

Festivalin açılışı Pat Atölye performans ekibi tarafından yapıldı. Pat atölye sokak oyunları, canlı heykel çalışması, jonglör ve tahta bacak gibi sokak sanatının önde gelen performanslarını sergiledi.

Pat atölye gösteriminden Sema Doğan Yaşam Alanı’nda Ahmet Ferdi Akarnur, Şükran Pelin Öztekin, Hakan Dost Elver gibi oyuncuların yer aldığı “Seni Unutmak İstemedim ki” adlı tiyatro oyunu sahne aldı.

Gümüşhane Açık Hava Tiyatro Festivali’nde ayrıca 11 Ağustos 2021 tarihinde Behzat Uygur ve Süheyl Uygur kardeşlerin “Hey Gidi Günler” adlı tiyatro oyununu sergileyecek.

Festivalde Samsun Düşevi Oyuncuları, Panki Sahne Sanatları ve Yankı Kumpanya gibi önemli tiyatro toplulukları da seyirciyle buluşacak. 

Tüm gösterimleri ücretsiz olacak olan Gümüşhane Belediyesi Tiyatro Festivali 25 Ağustos tarihinde sona erecek.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar