loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

GÜNLERİN GETİRDİĞİ

CHP’li belediyelerin ekmek dağıtmasını engelleyen AKP yönetimi, kendi belediyelerine yardım genelgesi gönderdi.

“Ramazan Ayı İçin KoronavirüsGenelgesi”nde, ramazan başlamadan önce ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımların ulaştırılması, Vefa Sosyal Destek Grupları ile koordineli olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek yardımı yapılması, belediye başkanlarının her gün on vatandaşın evine telefon ile misafir olup yanlarında olduğunu hissettirmeleri istendi.

*****

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Biz hep yanınızdayız. Yardım kolilerimiz, ekiplerimiz tarafından17 ilçemizde ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize dağıtılmaya devam ediyor” dedi.

*****

SASKİ Genel Müdürlüğü binasına asılan pankartta, “Samsun halkının Nisan, Mayıs aylarına ait su faturaları Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ödenecektir” yazısını görünce gözlerime inanamadım.

Gözlerimi açınca gördüklerimin rüya olduğunu anladım!

Yurdun çeşitli kentlerinde ortaya çıkan gizemli hayırseverlerin mahallelerdeki veresiye borcunu ödemelerini, mahalle bakkallarının da camlarına “Borçlarınızın tamamı hayırsever birileri tarafından ödenmiştir. Hayırseverlere teşekkür ederiz” yazısını asmaları rüyama SASKİ olarak girdi!

Rüyalar bazen gerçek olabiliyor!

Belki olur!!!

*****

Corona virüs ile etkin bir mücadele veren Sağlık Bakanlığı yepyeni bir uygulamayı devreye soktu.

Hayat Eve Sığar uygulaması ile hasta olan vatandaşlar takip edilecek.

Diğer vatandaşlar da hangi bölgelerin risk altında olduğunu öğrenebilecek.

*****

Katıldığı bir Online Tv canlı yayınında açıklamalarda bulunan, koronavirüsten sonra bir takım sorunların çıkacağını kaydeden Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, “Bu dönemde siyaset yapmamalıyız” diyerek şunları söyledi:

“Devasa ekonomik sıkıntılar ve işsizlikle karşılaşacağız. Bu sadece bizde değil. Buna benzer hızlı ve ortak akılla hareket edebilme herkesi bilgi birikimini değerlendirmemiz lazım. Bu dönemde siyaset yapmamalıyız. Bu dönemde insanları alnından çakarak ötelememeliyiz. Bu dönem komşuluk hukukunu güçlendirmeliyiz. Biz bunu daha önce 1919'lu ve 1920'li yıllarda başardık. Niz bu ülkeyi zor şartlar altında kurduk ve tarihimizden ders alarak bir kez  daha yapabiliriz. İktidar partisinin sonu geldi gibi bir anlayışa kim giriyorsa onda vatan ve insan sevgisi eksik demektir. Bundan çıkalım. Adalet ve Kalkınma Partisinin şimdiki ittifakıyla çıkalım hiç önemli değil. Bunu başarsın önümüzdeki seçimi de kazansın hiç hayıflanmam. Kim hayıflanıyorsa yurt sevgisini sorgulaması lazım.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar