loading...
Samsun
DOLAR8.5392
EURO10.1207
ALTIN495.18
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

HAİNLER NEDEN YAKALANAMIYOR?

Aradan yıllar geçiyor ancak ne hikmetse 15 Temmuz hain kalkışımın siyasi ayağı bir türlü bulunamıyor. Neden acaba? İktidar bu kalkışımın gerçek nedenlerini ve yapanları bulmak istemiyor diyeceğim ancak diyemiyorum. Çünkü bu konuda muhalefet tarafından Meclis’te araştırma yapılması isteniyor da iktidar neden buna karşı oy kullanıyor?

 

Ben buna anlam veremiyorum, elbette bir anlam verecek olanlar bulunur, bu gerçekler de belki çok yakında iktidar değişikliğinde ortaya çıkabilir. Bu kanıya nereden vardım, bugün bu gündeme getirilmelimiydi?

Hain kalkışımın üzerinden geçen yıllar gösterdi ki İktidarın büyük ortağı AK Parti’de büyük ölçüde kan kaybı var. AK Parti sürekli doğuruyor, ayrılanlar parti kuruyor, ayrılacak olanlar bulunduğu da kulislerde söylenip duruyor. Ayrılanlar, AK Parti ile mi bir araya gelecekler TBMM’de yoksa muhalefetle mi yol yürüyecekler?

 

Soruya verilecek yanıt kolay: Eğer AK Parti ile yürüyecek olsalar ayrılmazlardı, demek ki kendi yollarımı çizecekler. Bu yolda kimlerle birlik olacaklar, tabi ki MİLLET İttifakı ile. Bu birliktelik de CUMHUR ittifakının seçim kaybetmesine yol açabilir. Peki, bu ne demek?

 

Türkiye’de Başkanlık sisteminin ve tek adamlık döneminin kaldırılmasının yolunun açılması kolaylaşabilir. İşte bu gerçekleşirse sanırım dananın kuyruğu kopar. Yeni kurulacak hükümetle Başbakanlık Sistemi yine geri gelirse, TBMM’ de işlevine kavuşursa korkusu şimdiden başlamıştır.

Atatürk’e karşı hakaretlerde bulunanlar yargı karşısına çıkabilir, Türk Ordusunun silah fabrikalarını satanlardan hesap sorulabilir. Türkiye’nin madenlerinin kimler tarafından kimlere satıldığı gün yüzüne çıkar. Özellikle de önümüzdeki yılların bir numarası olan Türkiye’deki bor madenlerinin satışlarından kimlerin nemalandığını da vatandaş öğrenir.

 

MİLLET BAHÇESİ

 

İktidar MİLLET BAHÇESİ kurdu. Sadece Samsun’da değil Türkiye’nin her tarafında kuruldu bu bahçeler. Peki, bu bahçeler için ne kadar para harcandı, bu harcanan paralarla kaç işletme kurulur ve üretime katkı sağlanacağı gibi işsize de iş bulunabilinirdi?

 

İktidar tarafından böyle soruların sormasının istenmediği için mi kuruldu bu millet bahçeleri? Orda çay ve simit dağıtılıyor mu, öyle denilmişti de, bütçesinde para kalmayan Türkiye çay ve simit dağıtılacak sözünden de vazgeçsin…

Birden aklıma takıldı. Diyanet afişler asmış, kurbanlık paralarını bize verin sizin adınıza yardım yapalım diyorlar. Bu uygulama caiz midir acaba, bırakın insanları ailesinden komşusundan başlasın yardıma, size ne kimin nereye yardım yapacağını belirlemek.

Ey Diyanet, Allah rızası için bir fetva da hırsızlık, kamu malını zimmetine geçirmek, tecavüz gibi konularda ver de insanlar rahatlasınlar ha, olmaz mı?

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar