loading...
Samsun
DOLAR8.5216
EURO10.1106
ALTIN494.4
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

HALKA HİZMET

“Atakum Belediye Meclisi belediyeye ait kafe, restoran gibi alanlarda birinci dereceden şehit yakınlarına ve gazilere yüzde 50, engelli vatandaşlara yüzde 25, Türkiye'nin herhangi bir üniversitesinde öğrenim gören üniversite öğrencilerine de yüzde 10 oranında indirim uygulanmasına oy birliği ile kabul etti.”
 

Karar herhalde iyi karşılanmıştır. Ancak  belirli bir kesim CHP’li Belediye Meclisi kararını içlerine sindirememiş olabilir. Sindirseler de sindiremeseler de artık bu karar uygulamaya girmiş durumda.


Böyle bir karar alınmasından sonra vatandaş da kimin yanlarında olduğunu görmüştür. Oysa Atakum Belediyesi daha önce AK Parti iktidarının elinde değilmiydi, acaba neden böyle bir karar alınmamıştı veya uygulanmamıştı?
 

Oysaki “Oyunuzu bize verin daha şehit gelmesin” diyerek meydanlarda yaygara yapanlar halen iş başında, İktidar kendi ellerinde değil mi bağıranların?
“Çok konuşan az iş yapar” derler ya aynen böyle işte Türkiye’de de çok konuşanlar böyle bir karar alamadılar maalesef. Türkiye’yi izleyenler görüyorlardır yönetimin değiştiği belediyelerde nelerin olduğunu.


Atakum Belediyesi’nin yaptıklarını Samsun’da Büyükşehir Belediyesi de yapamaz mı sorusuna “elbet yapabilir” yanıtı vermek mümkün de acaba neden yapmıyor?
 

Atakum Belediyesi’nin yapması gereken bir başka konu daha var. Yapabilir mi yapamaz mı bilemem de en azından gündeme getirebilir. Yabancıların Atakum’u ele geçirme planını engelleyici bir karar alabilir umarım.
İlkadım Belediyesi sınırları içinde yoğunlaşmış olan Suriyeliler gettosu giderek Atakum’a kayıyor sanırım. Belediye Atakum’da böyle bir yapılanmaya izin vermemeli ve bu ilçede istilanın önüne geçilmelidir.
Bakalım bir yiğit belediye çıkacak ve bu yapılanmalara engel olabilecek ve ilçe sınırları dışına çıkışlarını gerçekleştirebilecek mi?
Gerçek halka hizmet budur sanırım…

SADECE PARA CEZASI MI?
Samsun Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gıda Kontrol ve Denetim Hizmetleri kapsamında 2018 yılında 19 bin 845 gıda ve yem denetimi gerçekleştirildi. 
Ne var şimdi bunda adamların işi bu yapacaklar tabi diyeceksiniz.
Deyin de sonucu da gözden kaçırmayın.
Örnekler alınmış ve alınan bu 196’sında olumsuzluklara rastlanmış.
Sonra ne olmuş? 198 adet cezai işlem uygulanırken, toplan 1 milyon 344 bin 927 TL idari para cezası kesilmiş.
Sadece para cezası yeterli olacak mı? Yapılan denetimler sonucu olumsuz yem üretenler para cezasıyla kurtulmuş mu olacak yani, bu yemlerle üretilenler toplanabilecek mi?
Olumsuz yemlerden üretilenler insan sağlığına hasar verecek mi, bunun önüne nasıl geçilecek, önümüzdeki günlerde veya yıllarda da sadece ceza uygulanıp para mı alınacak? Kısaca yine ceza ücreti alınıp vatandaşın sağlıksız gıda yemesine göz mü yumulacak?
Para gelsin de nasıl ve nereden gelire gelsin mantığı hiç de doğru değil, insan sağlığıyla oynayanlar ve oynanmasını es geçenler de cezalandırılmalıdır. Para cezası yetmez başka bir yaptırım daha olmalı.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar