loading...
Samsun
DOLAR8.5512
EURO10.0853
ALTIN495.39
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

Hangi ilde yaşıyorlar

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir sanayicilerin büyük beklenti içinde olduklarını vurgulamış, vallahi doğru söylemiş de nelerin nasıl yapılacağını anlatmamış. Burası Samsun 17 yılı aşkın süredir iktidar sürekli söylüyor de icraat yok kadar az. Başkan Türkiye’de en az işsizliğin Samsun’da olduğunu söylemiş
Ben mi Samsun’da yaşamıyorum Sayın Demir mi gerçekleri değil de hayallerini söylüyor. Gerçekleri görmek için esnafın vatandaşın gözüne bakmak yeterli sanırım, çünkü vatandaş gerçekleri söylemekten korkuyor.
Samsun’da 17 yılı aşkın süredir işsizliğin önlenmesi için yatırımlar yapılacağı söyleniyor da bu söylemler bir türlü gerçekleşmiyor. Hatırlarsınız yine bir AK Parti döneminde meydanlarda Gölcük tersanesinin Samsun’a nakledileceği söylenmiş, ancak gerçekleştirilememişti. Bazen akılda kalanlar gerçekleşenlerle ölçüşmüyor. duracak, sanayiye giden yok denecek
En az işsizlik Samsun’da ha, geçin bunları. İnşaat sektörü durdu duracak, sanayiye giden yok denecek kadar az, ayakkabı boyacılarına sorun bakın kaç kişi ayakkabısını boyatıyor?
Yıllardır alıştık artık yüzümüze bakarak yalan konuşulmasına, alıştık da siz de bilin k artık inandıramıyorsunuz bizi.
Aklıma gelmişken Atakum’u ikiye ayıran tren yolunun altında çarşılar olacaktı, tren yolu yer altına alınacaktı ne oldu? Projesi çizildi mi, kazma ne zaman vurulacak, inşallah bu söz de vatandaşın oyunu almak için verilmemiştir.

AYÇİÇEĞİ FİYATI
Samsun Bağımsız Milletvekili ayçiçeği üreticisinin sorunlarını dile getirdi. Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’nin açıkladığı fiyatlardan ürün alınmadığını üreticinin mağdur edildiğini anlattı.
Ayçiçeği fiyatı 2,50 TL’nin altında oluşuyor, Pakdemirli’nin verdiği fiyatın 50 kuruş altında yani.
Kısaca AK Parti İktidarı üreticiye verdiği sözü yine tutmamış durumda. Ancak gelin görün ki ayçiçeği ekimi yapılan bölgelerde oyların büyük bölümü hep iktidara gitmiş.
Madem bu düzenden vatandaş memnun yapacak bir iş yok, kimse boşuna ağlamasın. Madem üretici öpülmek istiyor ve yanağını uzatıyor, öpene değil de öpülmek isteyene sormak gerekir, nasıl memnun musunuz fiyatlardan?
Uzayın yanağınızı öpmek için sırada bekleyenler var.

GÜNÜN SÖZÜ
Akıl ve mantığın halledemeyeceği mesele yoktur.(Mustafa Kemal Atatürk)

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar