loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

HARCADIĞINIZ PARA SİZİN PARANIZ DEĞİL

Siyasette hesap verebilirliğin oluşması gerektiğini söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Belediye başkanlarının harcadıkları her kuruşun hesabını millete verme geleneği oluşması lazım. Bunu bütün belediye başkanlarımıza söyledim. Harcadığınız para sizin paranız değil, milletin parasıdır. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete verdiğiniz andan itibaren yeni bir siyaset penceresini açmış olacağız. Ahlaklı, düzgün, adaletli bir siyaset. Yeni bir siyasetin penceresini açtık, buradan gidiyoruz. Dayanışma kültürü, halka hesap vermek, vatandaşlar arasında hiçbir ayrım yapmadan, herkesi kucaklayan bir siyaset anlayışı ile gidiyoruz. Bunu hayata geçireceğiz. Çok kararlıyım. Cumhuriyetin 100’üncü yılında Mustafa Kemal ve arkadaşlarının kurduğu cumhuriyeti Allah’ın izniyle demokrasi ile taçlandıracağız. Ve güzel bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz.” dedi.

*****

TMMOB Mimarlar Odası Samsun Şubesi Samsun’da yerel yöneticiler tarafından yapılmak istenen inşaat dayalı projeler konusunu ele aldı.

Mimarlar Odası Samsun Şubesi ÇED Komisyonu;

-Yakakent’te denizin doldurulması ile elde edilecek alan üzerinde millet bahçesi yapılması,

Kültür Park’ın yıkılması ve üzerinde minibüs terminal binası yapılması,

-Ondokuz Mayıs Üniversitesi kampüsünde ormanlık alanda imar uygulaması sonlanmamış bölgede yurt binalarının projelendirilmesi ve inşaatı konularını görüştü.

*****

Ağustos ayında Samsun’da her elektrik faturası önceki aylara göre çok fazla geldi.

Vatandaşların tepkileri üzerine YEPAŞ abonelerini SMS yolu ile bilgilendirdi.

Gönderilen mesajda “İlk okuma ile son okuma tarihi arasında 45 gün vardır. Bu nedenle, faturanızı 2 ay vade farksız olarak taksitlendire hakkınız bulunmaktadır” denildi.

Vatandaş taksit yapacak.

İlk taksit ödenecek.

İkinci taksitin ödeme günü yeni fatura gelecek.

Ne değişecek?

 

*****

Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısı, 1.5 yılın ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda Başkan Mustafa Demir Başkanlığında yapıldı.

Demir, dondurma şenliğinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’na uygun gerçekleşmediği yönündeki soruya şu yanıtı verdi:

“30 Ağustos’ta bir sürü etkinlik gerçekleştirdik. Yerel basında bir kısım insanlar, bunlar Samsun’un duygu dünyası, akıl dünyası olarak en alt kademede bu şehre zarar veren mikrop hükmünde insanlar. Bunların söylemlerini meclise taşımanızı doğru bulmuyorum.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar