loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

​​​​​​​Haydi Samsun, diriliş ve şahlanış zamanıdır!..

Başarısızlığın lideri olmaktansa başarının sıradan bir bölüşeni olmayı her zaman yeğ tutmuşumdur. Yine; “Az olsun da benim olsun” düşüncesi yerine, elbirliği ile olabildiğince büyütelim ve hepimiz payımıza düşenle mutlu olalım, derim. Samsun ve Samsunluluk adına; başarı, nasıl hepimizi mutlu ediyorsa başarısızlıkta hepimizi üzmektedir. 

Samsun’un adı yok

İstanbul Samsunluları olarak son birkaç yıldır, maalesef meydanlarda asamemiz dahi okunmaz oldu. İstanbul geneline hitap eden ilk büyük buluşmayı Gülhane’de 1997 yılında biz yapmıştık ve diğer iller bizden örnek almıştı.  Şimdi Yenikapı ve Maltepe etkinlik alanlarında MİNİK MİNİK iller dahi etkinlik yapıyor; Samsun’un ise adı yok…

Hiç kimse kendisini kenara çekmesin ve hiç kimse de bir başkasını suçlamasın. Eksik, hata, yanlış var ise hepimizindir. Düzeltmekte yine hepimizin görevidir. Geçen hafta ANA DAMAR üzere yer alan AK SAKAL konumundaki hemşehrilerimize yer vermiştim. Bu meyanda; Erdal ASLAN, Nevzat DUYAR, Müslüm ÇAMUROĞLU, H.Kaya AŞÇI, Yıldıray BAŞ, Sezgin GÜMÜŞ başkanlarla ayrı ayrı görüştüm.

Gönül İnsanları ile Şahlanacağız.

Hepsinden Allah razı olsun. Çok güzel sözler söylediler. Her birisi ile konuştuğumda, İstanbul’daki Samsunluların birliğinin ve beraberliğinin güçlendirilmesi noktasındaki inancım kat be kat arttı. İyi ki; Samsunlular böyle engin görüşlü GÖNÜL İNSANLARINA sahipler diye, ziyadesi ile mutlu oldum. İnşallah çok yakın bir gelecekte İstanbul Samsunları yeniden DİRİLİŞE ve ŞAHLANIŞA geçecektir.

On binlerce kalabalıklarla İstanbul’da yine, yeniden “Büyük Samsun Buluşmaları’nın” yapılacağını   heyecanla ve sabırsızlıkla bekliyorum. Şahsen benim ne ticari ve ne de siyasi anlamda bir beklentim yoktur. Benin için sıradan, sade bir Samsunlu olmak en büyük bahtiyarlıktır. Ömrümün 30 yılını vakfettiğim Samsun sevdası; artık bir kara sevdaya dönüşmüştür. Eğer, dünya gözü ile İstanbul Samsunlularını birlik içerisinde, kendi kararlarını kendilerinin verdiği ve uyguladığı bir noktada görürsem, gözlerim arkada gitmeyecektir.

İstanbul’daki Samsun Kanaat Önderleri

Ana damarı oluşturan değerli başkanlarımızdan hiç ayırmadığımız ve hatta zaman zaman ön alan çok değerli federasyonlarımız ve başkanlarını da özellikle belirtmem gerekir. Merkezi İstanbul’da bulunan 11 adet federasyonumuz bulunuyor. Sırasıyla; Sadef-Yıldıray BAŞ, Samdef- Metin ŞENEL,  İsdef-Erol Türkoğlu, Asadef-Halit KATI, Vezdef-Ali CENGİZ, Badef-Mustafa HACIOĞLU, Çadef-Hayati SÖZEN, Hadef-Enver ŞAHİN, Terdef-İdris GÜVEN, Aldef-Sefer AKSOY, Yadef-Hasan İNCE’den oluşan federasyonlarımız ve onların birbirinden değerli, cefakar, fedakar başkanlarımızdır. Özetle; belli aşamalardan geçmiş, egolarını bir yana bırakabilmiş on yedi güzide AK SAKALIMIZ vardır ki; gerektiğinde zor konuları istişare eder ve de bir çıkış yolu bulurlar.

Diğer taraftan; iş insanları derneklerimiz çok güzel çalışmalara imza atıyorlar. İstanbul’da iki, Ankara’da iki, İzmir ve Bursa’da birer olmak üzere altı adet de iş insanları(adamları) derneklerimiz ve kendi çaplarında çok güzel hizmetlere imza atan, çok değerli başkanları bulunuyor. Samsun dışında ilk İş İnsanları derneğimiz İstanbul’da kurulmuş olan Saysiad’dır. Saysiad’ın şu an başkanlığını birçok becerisinin yanı sıra, yüksek temsil yeteneğine de sahip Av.Ayşe Üstünel DAĞDELEN hanımefendi yapmaktadır. Artık İş insanları derneklerimizin de Ayşe Üstünel DAĞDELEN başkanımın önderliğinde bir Samsunlu İş insanları federasyonuna dönüşmesinin zamanı gelmiştir; diye düşünüyorum.

Haydi güzel insanlar, yüreği sevgi dolu hemşehrilerim, Samsun ve Samsunlu boynu bükük olmasın. Sizlerden irade, sizlerden birlik, beraberlik bekliyoruz.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar