loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
YUNUS KILIÇ

YUNUS KILIÇ

Mail: yunus@hedefhalk.com

Hedef zirve

YILPORT Samsunspor, galibiyetlerini seriye bağladı. Peşpeşe dördüncü galibiyetini alan Kırmızı-Beyazlılar, zirveye koşuyor. 

YILPORT Samsunspor, Gazi Antep karşısında 2-0 galip gelirken, 4-5 net pozisyonu da değerlendiremedi. 

Önce geçen sezonu hatırlayalım. bu iki takım geçen sezon beraberce küme düştü. Antep takımı tek galibiyetle sezonu kapatırken, o tek galibiyetini de Samsunspor'dan almıştı. Samsunspor'da o yenilgiyle küme düşmüştü. O Antep takımı tamamen gençleşerek, pişerek, tecrübe kazanarak yeni bir kimlik kazanmaya çalışıyor.

YILPORT Samsunspor üst üste dördüncü galibiyetini aldı, gözünü zirveye dikti ve lige ağırlığını iyice koymaya başladı. Daha önce de belirtiğim gibi Samsunspor yönetimi ile, kadrosuyla sahip olduğu imkanlarla bu ligin çok üzerinde üzerinde bir takım. İyi yönetildiği sürece bu grupta bu takımın eline su koyacak takım yok. 

Galip geldikçe yeni galibiyetler için moral depolayan Kırmızı-Beyazlılar, mücadeleci özelliği ile de dikkat çekmeye başladı. Mücadele etmeyen takımın galip gelmesi düşünülemez zaten. Antep maçını ilk 10 dakikada bitiren Samsunspor, çok farklı bir galibiyeti kaçırdı. Kalan 80 dakikayı da anrtenman havasında tamamladı. Sarıyer maçı berabere bitse, grubun yeni lideri bugün Samsunspor'du.

Bahattin yine yıldızlaştı. İki hafta önce üç golle bu stadı ayağa kaldırdan genç futbolcu dünde iki golle taraftarların gönlünde taht kurdu. Daha çok yardımlaşan, kanatları daha seri kullanan Samsunspor'da Bahattin tam bir gol makinesi olur. Ama tek golcü olarak kalırsa sorun başlar, Bahattin'in yanında yeni golcüler çıkmalı ki, rakip hangisini tutacağını şaşırsın.

Samsunspor mücadele eden, rakibi ısıran özelliğini 90 dakikaya yayabilirse, ligin 'bankosu' olur. 
 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar