loading...
Samsun
DOLAR8.4789
EURO10.091
ALTIN498.11
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

HEM TEKNİK HEM DE DİREKTÖR FARKI…

Samsunspor geleceği açısından hayati önem taşıyan MKE Ankaragücü karşılaşmasına kontrollü ve arzu dolu bir oyunla başladı. Savunma güvenliğini elden bırakmayan, topa orta sahada sahip olmayı başaran Samsunspor ataklarda da hırslı görüldü. Kırmızı Siyah Beyazlı ekip golü Ekigho ve Bance’nin becerisinde aradı.
Bu arayış dokuz dakika sürdü. Zenke’nin asistinde Bance’nin bencilliğinde Ankaragücü Kalecisi Bayram’a da çarpan topun filelerle kucaklaşmasıyla sona erdi.
Golden sonra Ankaragücü’nde panik, Samsunspor’da ise rahatlık vardı. Ankaragücü’nün ataklarda savunma önlemlerini bırakması Samsunspor’un işine yaradı. İlk golün üzerinden on dakika geçmişti ki sahnede yine Zenke vardı. İlk goldeki gibi bir asistle topu bu kez Ekigho’nun önüne bıraktı. Bu futbolcu durumu 2 – 0’a getirdi.
26. dakikada Ekigho, Bance’nin asistinde kendisinin ikinci takımının da üçüncü golünü kaydetti.
Bu gol Samsunspor’a rehavet getirdi. Bu rehavet top kayıplarına ve bunun doğal sonucu olarak da kalesinde tehlikeler görülmesine yol açtı.
İşte tam bu sırada Samsunspor teknik direktörü Mesut Bakkal devreye girdi. Kenardan yaptığı uyarılarla 3 – 0 önde olmanın rehavetine düşen futbolcularına uyarılarda bulundu.
Samsunspor soyunma odasına bu sonuçla gitti.
İkinci yarıda sahada oyunu kontrolünde tutan, kalesinde çok az pozisyon veren, rakip kalede ize gol arayan bir Samsunspor vardı.
Ankara’daki karşılaşmada Samsunspor’dan hangi futbolcunun nasıl oynadığı pek önemli değil. Önemli olan Ankaragücü’nden üç puanın alınmasıydı.
Bu yarıda topa daha çok sahip olan taraf ev sahibi ekip Ankaragücü oldu.
Mesut Bakkal’ın gelmesinden sonra Samsunspor’un oyun anlayışında da değişiklik oldu. Futbolcular savunmada top ile rakip arasına girebiliyor, birbirlerine yardım ediyor, daha az pas hatası yapıyor ve hırslı oynuyor.
Tekniğin yanında, direktörlük konusunda da Mesut Bakkal kenarda üzerine düşen görevi yerine getiriyor.
İkinci yarısında Ankaragücü’nün daha çok topa sahip olduğu karşılaşmayı Samsunspor 3 – 0 kazandı ve üç puanın da sahibi oldu.
Samsunspor’u bu direnişinden dolayı kutlamak gerekir.
Bir kutlama da MKE Ankaragücü’ne göndermek gerekir…
Karşılaşmanın 58. dakikasıydı.
Ankaragücü bu dakikada bir değişiklik yaptı. Serol’un yerine Serkan oyuna dahil oluyordu. Serol çıkarken elinden eldivenlerini de çıkardı ve Serkan’a uzattı. Serkan bu eldivenleri eline taktıktan sonra oyundaki yerini aldı.
Böyle bir takımda canla başla mücadele eden bu futbolcular sadece kutlanır…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar