loading...
Samsun
DOLAR8.3526
EURO9.9384
ALTIN486.21
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

HESAP KİME KESİLECEK?

Samsun seçim sonuçları tartışılıyor, uzun bir zaman da tartışılacağa benziyor. Özellikle İlkadım ve Atakum seçimlerinin Cumhur ittifakı tarafından kaybedilmesi sonrası hesabın kime kesileceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Bu iki ilçeden İlkadım’da MHP’li eski belediye başkanı Necaattin Demirtaş tarafından MİLLET İttifakı adayı olarak kazanılması AK Parti ve MHP İl yönetimlerini hesap verme durumunda bıraktı.

Hesap kime kesilecek, milletvekillerine mi yoksa parti teşkilatlarına mı?

Samsun’un en büyük ilçeleri İlkadım ve Atakum’da seçimi kaybedilmesi demek Samsun seçmeninin neredeyse yarısının CUMHUR İttifakı’na tavır alması ve politikalarla seçim stratejisinin hatta adayların benimsenmemesi olarak da yorumlanabilir.

Bu sonuçları CUMHUR İttifakı Büyükşehir ve ilçelerin çoğunu aldık ya diye yorumlayabilir ancak gerçek hiç de öyle değil.

Gerçek, CUMHUR İttifakı’nın Samsun’da iki büyük belediyeyi kaybetmiş olmasıdır.

Şimdi hesap zamanı, hesabın kimlere kesileceğini bekleyip göreceğiz.

 

ÇİÇEK PARALARI ŞEHİT AİLELERİNE

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturarak görevine başlayan Mustafa Demir, 'tebrik çiçekleri yerine şehit aileleri ve gaziler için bağış yapılması' çağrısında bulununca takdir topladı. Vatandaş bu tutumu beğendi, ancak çiçekler de gelmeye devam etti. Sokaklarda takdir gören bu tutum ve davranış belediyelerdeki harcamalara da dikkat edilmesine yol açtı. Şimdi Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin hesaplarının gündeme gelmesini borçların ve alacakların açıklanmasını istiyor. Öyle ya bir vatandaş olarak benden alınan vergilerin nerelere harcandığını bilmek benim de hakkım sanırım.

GÜNÜN SÖZÜ

İnanılması en zor dedikodular, aptalların belleğinde en uzun süre kalanlardır. (Delavigny)

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar