loading...
Samsun
DOLAR8.5512
EURO10.0853
ALTIN495.39
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

HIRSIZLIK MI?

Samsun’da garip işler oluyor, kime soruyorsam cevap almakta zorlanıyorum. Olan işlerin bir nevi hırsızlık olabileceği öne sürülüyor da hırsızlığı yapanların bir türlü yakalanamaması dikkat çekiyor.
Olay benim başıma geldi, geldi de henüz bir sonuca bağlanamadı. Olay evimin kapısının önünde Ulaştırma Koordinasyon Merkezi tarafından aracıma tahsis edilen park alanıyla ilgili.
Zabıta olduklarını söyleyen birileri gündüz gözüyle aracıma tahsis edilen park yedinde bulunan plaka ve direğinin sökülmesiyle alakalı…
Komşulara sorduğumda belediyeden zabıta geldiğini ve direkle tabelayı söktüğünü, hatta direği testereyle kestiklerini alıp götürdüklerini öğrendim. Belediye İlkadım’dı o nedenle ben de belediyeye giderek durumu anlattım ve Ulaştırma Koordinasyon Merkezi tarafından tahsis edilen park alanının plaka direği ve tabelasının söküldüğünü gerekçesini öğrenmek istediğimi söyledim.
Yapılan bir dolu araştırmadan sonra Belediye Zabıtası tarafından böyle bir uygulama yapılmadığını yani direği kendilerinin söktürmediğini anlattılar. Peki direği kim söktü ve tabelayı alıp nereye götürdü?
İşin biraz daha derinine inip araştırınca özellikle İlkadım Belediyesi bölgesinde benzeri olayların yaşandığını öğrendim. İş eğer hırsızlık ise bir suçtur, hatta kamu malına zarar vermekle ikinci bir suç daha işlenmiştir.
Duyduğuma göre İlkadım Belediyesi de kendilerine ait direklerin ve plakaların çalınmaya başlandığına dair başka bulgulara da rastlanmış, yani belediye de hırsızların peşine düşmüş.
Şimdi çevredeki kameralar incelemeye alınacak ve hırsızlar bulunmaya çalışılacakmış. 
Bu hırsızlık olaylarının arkasında İlkadım Belediyesinin yönetiminin el değiştirmesinin ardından bir karalama kampanyasının olabileceği de düşünülüyor deniliyormuş. Şimdi iş belediye görevlilerinden çıkıp polise intikal etmelidir. Eğer hırsızlık alayları varsa suçlular yakalanıp cezalandırılmalıdır. Gelelim evimin önündeki direğe, henüz ne olduğu ve nerede olduğu bilinmiyor herhalde…
Bugün direği yerinden söküp alıp gidenler satanlar yarın Ülkeyi satmazlar mı?

ALIN ÖPME GERİ KALDI
İlkadım Belediye Başkanı Necaattin Demirtaş Belediye olarak sıkıntılı bir dönem geçirdiklerini söyledi. Sonra da bazı iddialarda bulundu ve Erdoğan Tok’a göndermelerde bulundu.
İşte Demirtaş’ın borçlarla ilgili söyledikleri:
“İlkadım Belediyesinin, benim teslim ettiğim tarihte sadece kamu alacaklarından doğan 95 milyon borcu vardı. O zamanki başkan Erdoğan Tok, benim belediyeyi batırdığına dair dedikodu yaptı. Ben de ona ‘5 yıl sonra bu rakamı 95 milyonda tutarsanız, sizi alnınızdan öpeceğim’ dedim. Ancak şu anda belediyenin borcu 264 milyon, yani benim bıraktığımın 2.5 katı. Dolaysıyla belediye olarak mali sıkıntı içerisindeyiz. Onun için her şeyde tasarruf yapıyoruz” dedi. Kısaca Demirtaş’ın, Tok’u anlından öpecek olması da suya düştü.
Şimdi ne olacak?
İlkadım borçlu olduğu için Tok’u alnından öpmeyecek de borçlar nasıl ödenecek? Belediye bu kadar borçluyken neden yeni binaya taşınıldı?
Yeni bina satılsaydı veya Büyükşehir ile anlaşılsaydı, oraya Büyükşehir geçseydi, İlkadım da Büyükşehir Belediye binasına yerleşseydi vatandaşa daha kolaylıkla hizmet veremez miydi?
Bekleyip göreceğiz, Necattin Demirtaş borçları ne zaman ödeyecek veya kaç kişiyle mahkemelik olup borçları ödeyebilmek için ne kadar borçlanacak ve belediyeyi borca sokacak?
Hizmete talip olanların ağlamaya sızlanmaya hakları yoktur. Makamlar çözüm üretmek ve uygulamak yeridir.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar