loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

HUKUK ÖĞRENCİSİ PROFESÖR

1976 yılında başladığı Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinden 1981 yılında mezun olan Sait Bilgiç, 1987'de aynı üniversitenin Sağlık Bilimleri Enstitüsü Morfoloji Anabilim Dalı’ndan doktora unvanını aldı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji (Anatomi Bilim Dalı) Anabilim Dalı’nda uzman olarak göreve başladı ve bir yıl sonra Yardımcı Doçent kadrosuna atandı.

1989 yılında Doçent unvanını alan Bilgiç, 1997 yılında aynı anabilim dalına profesör olarak atandı.

12 Ağustos 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ondokuz Mayıs Üniversitesi rektörlüğüne atanan Sait Bilgiç’in bu görevi 14 Ağustos 2020 tarihinde sona erdi.

Sait Bilgiç Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olduğu 1981 yılında girdiği sınav ile İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni de kazandı.

Ancak Hukuk Fakültesi’ne devam etmedi.

Bakanlar Kurulu 2011 yılında öğrenci affına onay vermesi üzerine İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne kaydını yaptırdı.

Hukuk okumaya başladı.

Sait Bilgiç hukuk fakültesini bitirmek için fark dersleri Samsun Çarşamba’daki Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi’nde almaya başladı.

Halen Hukuk Fakültesi öğrencisi olan Prof. Dr. Sait Bilgiç, yakın çevresine hobi olarak okuduğunu söyledi.

2016-2020 arasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde “rektör” olarak görev yapan Prof. Dr. Sait Bilgiç, Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi’nde öğrenci olarak fark dersleri alırken gazetecileri atlatmayı da başardı.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar