loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Hüseyin Edis; siyasetin Evliya Çelebisi...

Hüseyin Edis; bilgi birikimi, yaptığı görevler ile dikkat çekerken özellikle beyefendiliği ile tanınıyor. Aynı zamanda çok değerli bir bürokrat olan Edis’in, STK’larda da etkin olarak görev aldığını görüyoruz. 

Ben kendisini bürokraside tanıdım. Ankara Bafralılar Derneği Başkanlığı yaptığı dönemde de birlikte STK çalışmaları yaptık. Sıçak kanlı, dost canlısı, insan ilişkileri üst seviyede bir değerimizdir; Hüseyin Edis.

Güven veren bir kişilik…

Bürokrasiden sonra politikaya atılan Hüseyin Edis; 25. Dönem Samsun 2. Sıradan MHP milletvekili seçildi. Ancak, 25. Dönemde oluşan Meclis aritmetiği gereği hükümet kurulamaması neticesinde yenilenen seçimlerde seçilemedi. Hüseyin Edis milletvekili seçilemedi; ama, her yerde, her zaman kendisini görmeye devam ettik. Kabuğuna çekilmedi. Küsmedi. Aksine daha da fazla meydanlarda, etkinliklerde yer aldı.

Adeta bir Evliya Çelebi misalı; bir gün Samsun’da, bir gün İstanbul’da, diğer bir gün Ankara’da görmeye başladık kendisini. Bir hemşehriden öte, aileden birisi olarak tanınıyor. Böylesine donanımlı, dost canlısı, samimi değerlerimiz oldukça,  bizlerde mutlu ve memnun oluyoruz. Hemşehrilerimizin, insanımızın güveni artıyor.

Kısaca, Hüseyin Edis…

1960 Bafra doğumlu Hüseyin Edis 1978 Bafra Lisesi, 1984 Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Amerika Boston Üniversitesi’nde 2007 yılında 1 yıl eğitim gördü. 1985 Yılında PTT Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı-Müfettiş Yardımcılığı,1986 Yılında Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu-Denetçi Yardımcılığı, 1989 Yılında Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu-Denetçi, 1999 Yılında Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu-Baş Denetçi,2000-2002 Yılında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (Telekomünikasyon Kurumu Kurucu Kurum Başkan Yardımcısı (Genel Müdür), 2002-2007 Yılında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (Telekomünikasyon Kurumu) Kurul Üyesi (Bakanlık Müsteşar Yardımcısı), 2005-2006 Yılında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (Telekomünikasyon Kurumu) Kurul 2. Başkanı, 2007-2010 Yılında Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu Başdenetçi olarak görev yaptı. 2010 Yılından Seçimlerde aday oluncaya kadar da Sayıştay Başkanlığı-Uzman Denetçi (Enerji Sektörünün Denetlenmesi) görevine devam etti. Edis evli ve 4 çocuk babasıdır.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar