loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

İbrahim Işık, Ankara Samsunlularına ışık oluyor…

İbrahim Işık, Asdef-Ankara Samsun Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı, Ankara’daki hemşehrilerimize her konuda ışık tutuyor. İbrahim Işık başkan, gönlü zengin bir kişiliğe sahip, herkese kucak açıyor ve gücü yettiğince destek olmaktan geri durmuyor. Sahip çıkıyor, güler yüz gösteriyor, kucaklıyor ve en önemlisi hiç kimseyi yalnız- bir başına bırakmıyor.

STK’ların en önemli görevi, bölge insanlarına sahip çıkmak ve onların dertleriyle dertlenmek, sevinçleri ile de sevinmektir. İbrahim Işık başkan, kelimenin tam anlamıyla bu tarife uyan örnek ve önder konumda görev yaparak hemşehrilerimizin de üstün takdirini kazanmaktadır. Gelecekte çok daha başarılı hizmetler yapacağına ve daha önemli görevleri başarıyla yürüteceğine inanıyoruz…

Kısaca, İbrahim Işık…

1980 yılında, Samsun- Vezirköprü Alanşeyhi Köyü’nde doğdu. 1999 yılında Samsun-Vezirköprü İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Ankara merkezli inşaat-dekorasyon konusunda şirket sahibi olup,  Türkiye genelinde alt yüklenici konumunda hizmet vermektedir.

İbrahim Işık başkanlığında Asdef, Ankara’da geleneksel olarak hamsi günleri ve futbol turnuvaları düzenleyerek hem Samsunlu hemşehriler ve hem de Ankaralı dostlar, komşularla birlik ve beraberlikleri güçlendirmektedir. İhtiyaç sahiplerine yardımları özellikle ramazan ayında yoğunlukla yapan Asdef yönetimi, federasyon merkezinde memleket kültürünün yaşaması için de faaliyetler yürütmektedir.

Bu çerçevede derneklerimizin yaptığı gecelerde, Türkiye’ye mal olmuş sanatçımız Hüseyin Şimşek başta olmak üzere, yöre sanatçılarımızın sahne aldığı çok güzel etkinliklere imza atılmaktadır. Memleket hasretinin bir nebze olsun giderilmeye çalışılan bu buluşmalarda, Samsun Kültürü her yönüyle dolu dolu yaşanabilmektedir.

Ankara, Samsunluların en kalabalık olduğu 3. Merkez…

Ankara, Samsun dışında İstanbul ve Bursa’dan sonra, 100 bini aşan nüfusla, en fazla hemşehrimizin yaşadığı merkezdir. Ankara’da 20’yi aşkın hemşehri derneğimiz bulunmaktadır ve bunların birleşerek oluşturduğu çatı kuruluş, Asdef-Ankara Samsun Dernekleri Federasyonu’dur. Asdef, 2012 yılında benim başkanlığımda kuruluşunu yapmış ve Başkentte Samsun Günleri, Mısır Çorbası Günleri vb.gibi ses getiren önemli etkinliklere imza atmıştı.

Ankara’da daha önceleri değerli işadamımız Mehmet Türkmen başkanlığında 400 aşkın işadamı üst seviyeli bürokrat ve akademisyenlerin yer aldığı “Samsun Platformu” kurulmuş ve çok önemli buluşmalara da imza atmış ve de atmaya devam etmektedir. Benim de Ankara’da bulunduğum süre içerisinde, mensupları arasında yer aldığım,  Samsun Platformu’nun halen başkanlığını; Prof. Dr. Orhan ARSLAN yapmakta olup, başkan yardımcılığı görevini eski Tigem genel müdürü Mehmet Taşan yürütmektedir. Yine Ankara’da, isim babalığını yaptığım Osman Yılmaz kardeşimizin başkanlığını yaptığı; Asiyad-Samsunlu Sanayici, İşadamları ve Yöneticiler Derneği faaliyet göstermektedir.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar