loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

İKİ AVUKAT İKİ BAŞKAN

İkisi de avukat, ikisi de başkan!

Biri iktidardaki AKP’nin Atakum İlçe Başkanı.

Diğeri anamuhalefet partisi CHP’nin Atakum Belediye Başkanı.

31 Mart’ta AKP’den CHP’ye geçen belediye gündemden hiç düşmüyor.

AKP Atakum İlçe Başkanı Av.Haluk Köksoy, Atakum Belediyesi'nde işçilere mobbing uygulandığını ve Başkan Cemil Deveci’ninAtakum İmar İnşaat Şirketi’ndeki uygulamaları ile şirketten alacaklı olanlara karşı suç işlediğini iddia etti.

Haluk Köksoy “Atakum İmar İnşaat Şirketi mevcutken borçları nedeniyle belediyede yeni bir şirket kurulamayacağı için kanununa dayandırılarak kurdurulan bir şirket belediyeye hibe edilmiş ve şirketi kuran (B.A.) isimli şahıs belediyede işe alınmıştır.

Ayrıca yeni şirket hibe edildikten sonra, yeni şirket meclisten karar alınmadan ve mevcutlar yeni şirkete devredilmeden al varlıkları bir gecede yeni şirkete aktarılmış, 2 ay yetkisiz olarak eski şirketin alacaklarına el konulmuştur.” dedi ve belediyeye 100’e yakın işçi alındığını söyledi.

Köksoy’un iddiasına göre Atakum Belediyesi’ne kurduğu şirketi hibe eden şahıs yani (B.A.), hibe ettikten sonra işe alındı!

AKP Atakum İlçe Başkanı Av. Haluk Köksoy’un açıklamalarına Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Ancak, şirketi hibe eden ve iş başı yaptırdığı (B.A.) konusuna nedense değinmedi!

Kim bu (B.A.) herkes gibi ben de merak ediyorum.

Belediyeye çok sayıda işçi alındı ama rakamın 100’e yakın olduğunu tahmin etmiyorum.

Neyse biz AKP İlçe Başkanı Köksoy’a verilen yanıta dönelim.

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, AKP İlçe Başkanı Haluk Köksoy’un iddialarına karşı verdiği yanıtında İktidar partisinin yetkililerine düşen görev, ‘Yapanın yanına kar kalmasın’ diyerek, bana destek olmaktır. Benim meslektaşım bilerek ve isteyerek ‘Adaletsizliğin ve yolsuzluğun’ yanında olmaz, karşısında olur” dedi.

Başkan Deveci Samsunlulara şöyle seslendi:

“Sevgili Samsunlular, ben size hep doğru söyledim doğru bilgi verdim. Belediye Başkanı olarak göreve başladıktan hemen sonra, Atakum İmar İnşaat Ltd. Şti.’nin tüm hesapları alacaklılar tarafından haczedildi tüm taşınır malları zaten hacizli ya da ipotekliydi.

İşçi ücretleri dört aydır ödenmiyordu. Aynı anda trilyonlarca lira çek alacaklısının icra ve haciz baskısı ile karşılaştık. Şirket fiilen iflas ettirilmiştir.

Ancak her şeye rağmen hem şirketin çalışanlarının iş güvenliğini sağlamak, hem de belediye sosyal tesislerini çalıştırarak siz Samsun halkına karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek zorundaydık.

Bunun gereğini yaptık, bu tesislerde yaklaşık 200 işçi çalışıyor; tüm çalışanların birikmiş 4 aylık maaşları ödendi. Düğün salonu kiralayıp parasını önceki yönetime ödeyenler kapıdan çevrilmedi, taahhüt edilen hizmetler yapıldı ve yapılıyor.

Yalı Kafe’den her akşam 1000 kişi yararlanıyor. Atakum Belediyesi’nin sosyal tesislerini hali hazırda işleten sirkete, belediyemizin bütçesinden bugüne kadar bir kuruş para ödenmemiştir.

Şirket tüm çalışanlarının maaşlarını ve sigortalarını zamanında ödemektedir. Tesislerde kullanılan tüm gıda ve bilumum malzemeleri peşin para ile almakta ve kar etmektedir.

Bu durum şunu göstermektedir ki kendi şirketi gibi değil, doğru ve dürüst işletildiğinde Atakum Belediyesi şirketi kar etmektedir.

Önceki Belediye Başkanı döneminde yönetilen İmar İnşaat Şirketinin 5 yıllık dönemde bir kuruşluk karı bulunmadığı gibi, yaklaşık 40 trilyon zarar ettirilmiştir. Bununla ilgili gerekli adli işlemler tarafımca yapılmıştır. Yapılmaya da devam edilecektir.

Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Ayrıca çalışanlara baskı ve mobbing benim kültürümde bulunmamaktadır. Herkes tüm gücüyle, yapması gereken işlerini yapmaktadır. Şimdi iktidar partisinin yetkililerine düşen görev, ‘Yapanın yanına kar kalmasın’ diyerek, bana destek olmaktır.

Benim meslektaşım bilerek ve isteyerek ‘Adaletsizliğin ve yolsuzluğun’ yanında olmaz, karşısında olur. Saygılarımla.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar