loading...
Samsun
DOLAR8.4396
EURO10.0747
ALTIN492.35
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

İKTİDARIN GÖREVİ NE?

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Organize Sanayi Bölgesi'ndeki programına birçok ülkeye ihracat gerçekleştiren bir firmayı ziyaretinde ilginç ifade kullandı.

Yılmaz “Yatırımın önünde engel olmamalı” dedi, sonra da ilave etti:
“Üretimde, ekonomik kalkınmada her zaman yanlarında olduğumuzu iletiyoruz.  Üretirsek, Türkiye kazanır hepimiz kazanırız. Hepimizin elimizi taşın altına koymamız gerekli. Bundan sonrada yatırımın, üretim noktasında desteklerimiz sürecek. Üretim, yatırım ağı genişlemeli."

 

Bu ifadeleri muhalefet milletvekillerinden birisi söylese ‘İktidarı eleştiriyor’ diye geçerdi içimden.
 

Ancak iktidar milletvekillerinden birisi söyleyince “yani siz elinizi taşın altına koymuyor musunuz” diye sormaktan kendimi alamadım. Ne demek eli taşın altına koymak, koydunuz da sizi engelleyen mi oldu ki.
 

İktidar milletvekillerinin unutmamaları gereken eleştirmek değil, söz vermek değil, verilen sözleri yerine getirmektir.
 

Sayın Yılmaz da bundan sonraki açıklamalarında sanırım vatandaşın ekonomisinin ve alım gücünün düzelmesi için yapılacakları değil de yapılanları söyler.

BÜYÜKŞEHİR NE YAPIYOR?

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ne yaptığını anlayabilmek gerçekten zor, yönetim, göreve geldiği günden beri zam üstüne zam yapmaktan başka faaliyette bulunmadı.
Belediyenin yeni yönetimi, sanki bir başka partiden oluşmuş gibi, başta yöneticiler olmak üzere projelerle Yılmaz’ın izlerini silme uğraşına girmiş gibi görünüyor.

Samsun’da Yusuf Ziya Yılmaz’ın yaptıkları veya yapamadıkları tartışılabilir ancak izleri kolayına silinmez.

Mustafa Demir seçim öncesi projelerle çıkmıştı seçmenin karşısına, ancak ne hikmettir bu projeler konuşulmuyor bile.

Sözün ona Atakum ilçesini ikiye bölen hafif  raylı tren hattının altı kazılacak  burada çarşılar oluşacaktı, kimse konuşuyor mu bunları, henüz konuşulmuyor.

Büyükşehir’de sadece konuşulan yeni transfer edilen (A TAKIMI) ile alınan yüksek maaşlı elemanlardan başka bir şey yok.  Demek ki neymiş, dışarıdan gazel okumak kolaymış hatta bal tutan parmağını yalıyormuş.

Politika deyip duruyoruz, işbaşına gelenlerin politika yaptıklarından dem vuruyoruz. Acaba politika kelimesinin ne anlama geldiğini kaçımız biliyoruz, merak ettim ve araştırdım biraz.

Yunanca 'poli' çok, 'tika' yüz anlamına gelen eski yunanca köklerden oluşur. Kısaca politika (yunanca)da çok yüz anlamına gelir. Kimse üzerine alınmasın ben kimseye çokyüzlü demiyorum kelimenin nereden kaynaklandığını aktarıyorum sadece. Politika yerine galiba siyaset kelimesini kullanmak daha iyi herhalde. Soru şu: Samsun’da siyaset olarak mı veriliyor sözler?

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar