loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

İLBANK SATIŞA ÇIKARDI

İller Bankası (İLBANK) Samsun Atakum’da Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yanındaki 11 bin 724 metrekare alanlı taşınmazını “turizm” amaçlı olarak açık artırma ile satışa çıkardı.

İhale 17 Temmuz saat 15.00’te İLBANK Genel Müdürlüğü’nün bulunduğu Çankaya/Ankara’da gerçekleştirilecek.

Vadeli olarak satın alma talep edilmesi halinde arsa bedelinin yüzde 20’lik kısmı sözleşme imzalanmadan önce, kalan yüzde 80’lik kısmı ise aylık taksitler halinde 48 ayda ödenecek.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün yanındaki taşınmaz üzerine NG Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral tarafından otel yapılmak istenmiş ama bu girişimini daha sonra iptal etmişti.

İLBANK’ın yeniden satışa çıkardığı alana “turizm” amaçlı olarak Erkan Güral tekrar talip olur mu bilinmiyor ama kim satın alırsa alsın yıldızlı bir otel yapmak için ihaleye katılacağı kesin.

*****

Türkiye'nin en borçlu belediyeleri arasında yer alan Samsun Büyükşehir Belediyesi, SASKİ'nin ihtiyacı olan 610 bin TL'lik ek kredi kullanımına kefil olmuş.

Borç yiğidin kamçısıdır derler.

Çünkü borç insanları çalışmaya teşvik eder, sorumluluk duygusu aşılar.

Borçlu, biran önce kurtulmak için daha çok çalışır.

Büyükşehir Belediyesi 610 bin liralık ek krediye kefil olduğuna göre, SASKİ, paranın el kiri olduğu söylenen ülkemizde, SASKİ’nin elinin kirinin temizlenmesi için hesabı SASKİ mi ödeyecek yoksa yapılacak yeni zamlarla yurttaşlar mı ödeyecek bunu zaman gösterecek.

*****

Her gün binlerce hasta ve hasta yakınının çeşitli araçlarla gittiği Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yolları dökülüyormuş.

Araçların bile anasını ağlatan yollarla kimse ilgilenmiyormuş.

Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden yolun sorumluluğu Büyükşehir Belediyesi’ne ait.

O gidiş-geliş yol dökülüyormuş, bakan yokmuş.

Eh o yoldan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir arada sırada geçmiş olsa, bu sorun yaşanmaz.

Mesela, Turgut Özal Öğrenci Yurdu önünden itibaren devlet karayolu Bafra istikametine doğru hiçbir tarafında kırık-dökük olmamasına karşın, herhalde bir devlet büyüğü geçeceği için yeniden yapılıyorsa, Eğitim Araştırma Hastanesi’ne giden her tarafı kırık-dökük olan yol bir yerel yönetim büyüğü geçebilir düşüncesi ile yapılmalıdır.

Çünkü o yol, Atakum-Bafra Devlet Karayolu gibi değil, o yol her türlü onarımın yapılması gereken bir yol.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar