loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

İLÇE BAŞKANLARI TOPUN AĞZINDA

MHP’de kongre hazırlıkları 23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinden sonra başlayacak.

Söz konusu seçimin ardından MHP Genel Merkezi ilçe, il ve genel merkez kongreleri takvimini açıklayacak.

Samsun’da İl Başkanlığı görevini “atanmış başkan” olarak sürdüren Abdullah Karapıçak, yaptığı bir açıklamasında genel merkezin bir tasarrufundan söz etti.

Kapapıçak’a göre kongre süreci başlamadan önce Samsun’da önce ilçe başkanlıklarında büyük bir yenilenme, değişim olacak.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin güvendiği başkanlar arasında yer alan Abdullah Karapıçak, il başkanlığına uyum sağlayacak yeni ilçe başkanları ile yoluna devam edecek.

İşte bu yola devam için ilçe kongrelerinden önce bazı ilçe başkanları MHP Genel Merkezi tarafından değiştirilecek.

Bu değişiklik İl Başkanı Abdullah Karapıçak tarafından yapılacaktı ama atanmış başkanların görevden alma yetkisi olmadığı için bu tasarruf Genel Merkeze bırakıldı.

Samsun’un 17 ilçesinde işbaşında olan MHP ilçe başkanlarından üçte biri görevlerinde kalacak, üçte ikisi ile yollar ayrılacak.

Kısaca İl başkanlığına uyum sağlayamayanlar gidecek.

Genel Merkez tarafından görevden alınacak ilçe başkanları yerine yeni ilçe başkanları atanarak kongre hazırlıklarının startı verilecek.

Bu değişimin işaretini MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak şu sözlerle vermişti:

“Partiyi 2023’e hazırlarken de kiminle daha rahat hareket edebiliriz, kimlerle daha rahat çalışabilirsek onlarla yürüyeceğiz. İstanbul seçimlerinden sonra Türkiye genelinde bir karar alınarak düğmeye basılacak. O basılan düğmeyle birlikte ilçe, il ve genel merkez kongreleri yapılacak. Süreç ondan sonra başlayacak. Kongre sürecinden önce de ilçe başkanlıklarının bazılarında değişim olacak. 2023’e uygun başkanlarla ile yürüyeceğiz. Diğerleri ile ilgili de genel merkezimizin bir tasarrufu olacak. Çift başlılık olmasın diye tasarruf olacak. Benim başkanım senin başkanın hesabı olamaz.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar