loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

İLK ADIMDAN İZMİRE AYDA’LAR ÜŞÜMESİN

İstanbul Samsun Dernekler Federasyonu, Genel Başkan Erol Türkoğlu başkanlığında, temin ettikleri yardım malzemeleri ile  birlikte İzmir'de deprem mağdurlarına ziyarette bulundular.  İlk Adımdan İzmir'e Ayda'lar üşümesin mottosuyla duyurulan ziyarette çok anlamlı mesajlar verildi.

Daha öncede, Azerbaycan Karabağ için de İstanbul'da konvoy düzenleyerek,  destek mesajlarını güçlü bir şekilde dünyaya duyuran İsdef, pandemi döneminde dahi örnek etkinliklere imza atmaya devam etmektedir. İstanbul Samsunluları adına böylesine önemli etkinlikleri yapan başta İsdef Genel Başkanımız Erol Türkoğlu olmak üzere, yönetimine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayak oyunlarından, sen ben kavgasından, kısır döngülerden uzak bu samimi ve içten etkinlikler, İstanbul'daki bütün Samsunlular olarak bizlerin de göğsünü kabartmaktadır 

İzmir depremi ile ilgili İsdef'in açıklaması:

"İzmir depremi için yapılan yardımları deprem mağduru olan ve daha önceden tespit edip iletişim halinde olduğumuz ailelere ulaştırıldı. İsdef_İstanbul Samsun Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Erol Türkoğlu ve ekibini İzmir’deki Samsun hemşeri dernekleri temsilcileri karşıladı ve  birlikte ziyaretlerde bulundular.

İzmir'deki Samsun STK temsilcilerimiz Kemal Sümer, İsmail Ekimci ve Servet Kurt’a adreslerin tespiti konusunda, Salih Ekiz, Lütfü Coşkun ve kendisi de bir deprem mağduru olan Sezgin Bilgiç’e eşyaların  ulaşımı konusunda verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz. 

Türkoğlu yapılan ziyaretlerde deprem mağduru Ailelerden bilgiler aldı ve İstanbul’da yaşayan ve bu yardımlaşma kervanına katkıda bulunan hemşerilerimizin selamlarını iletti.

İSDEF ailesi olarak çok farklı hayat hikayeleri ile karşılaştığımız bu ziyaretlerde her ne kadar yaşanan acıları unutturamasak ta bundan sora yeni kurulacak yuvalarında bir tuğla da bizden olmasının huzuru içerisinde programımızı tamamlandık.

Mutluluklar paylaştıkça çoğalır, acılar paylaştıkça azalır sözünü bir kez daha en yoğun şekilde hissederek İzmir’deki dostlarımızla veda ettik.

Ey Dost!

Derdin ne olursa oluşun,

Umudun daima Allah Olsun...

Hz. Mevlana"

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar