loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

İLKADIM’DA 7 DANIŞMAN

Sosyal medyada çok sayıda takipçi tarafından paylaşılan bir fotoğraf dikkatimi çekti.

Paylaşımı yapan şu ifadeleri kullanmıştı:

“İlkadım Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevine bugün başlayan Selahattin Çelik Başkanımızı ziyaret ettik, Meclis üyeleri olarak, hayırlı olsun, başarılar diliyoruz.”

Başkanımız dedikleri Selahattin Çelik, CHP Samsun İl Başkanlığında seçilmiş İl Yönetim Kurulu üyesi ve Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

CHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Selahattin Çelik, İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın danışmanı olmuş!

İlkadım Belediyesi’nin CHP’li meclis üyeleri Emre Taha Özyar, Ali Kandemir, Fikret Pekal, Hatice Çakır ve Temel Tataroğlu ziyaret ettikleri danışman Selahattin Çelik’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunduktan sonra bu ziyareti de fotoğrafla kayıt altına alarak kamuoyuna sosyal medya üzerinden servis etmişler.

Fotoğrafta bir detay da çok dikkat çekti.

Selahattin Çelik’in makam odasındaki duvarda Atatürk resmi ve Türk bayrağı ile Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın resmi bir üçü olarak yan yana duruyor!

Atatürk ve Türk bayrağı tamam, Necattin Demirtaş’ın resmine bir anlam veremedim!

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın danışmana ihtiyacı olabilir.

Bu en doğal hakkıdır!

Bundan birkaç ay önce Hakkı Erim, Mehmet Kara, İlhami Sayal, Cabir Cavit Coşkundere ve Hakan Alan adlı kişileri danışman olarak atamıştı.

Edindiğim bilgiye göre Millet İttifakında Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş, İYİ Parti ve CHP’den danışman olarak görevlendirmek için birer isim istemiş.

CHP Samsun İl ve İlkadım İlçe örgütü bir araya gelerek CHP İl Başkan Yardımcısı Selahattin Çelik’i “danışman” olarak önermiş ve resmi ataması da 1 Mart tarihi itibariyle yapılmış!

CHP üyesi Selahattin Çelik’in “danışman” olarak görevlendirilmesinde hiçbir sakınca yok!

Ancak CHP İl Başkan Yardımcısı Selahattin Çelik’in “danışman” olarak görevlendirilmesi doğru değil!

Bir partinin il başkan yardımcısının belediye başkanına danışman olması siyaseten etik olmaz.

CHP Samsun İl Örgütü, İlkadım Belediyesi’ne parti yönetiminde olmayan parti üyesi bir kişiyi “danışman” olarak önerseydi çok daha iyi olurdu.

Ne İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş yaptığı bu “danışman” görevlendirmesiyle tepki alırdı, Nede CHP İl Başkanı Fatih Türkel.

Bu tür atamalara giderek artan tepkiler üzerine Necattin Demirtaş’ın danışmanlarını İlkadım Belediyesi’nin eski Gazi Belediyesi’nin bulunduğu ek hizmet binasında görevlendireceği de ulaştığım bilgiler arasında yer aldı.

Necattin Demirtaş İYİ Parti’den de atadığı/atayacağı (henüz öğrenemedim) danışmanla birlikle 7 danışmanla çalışacak!

Ne danışacaksa!

Hayırlı ve uğurlu olsun!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar