loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

İLYAS SALMAN FUAR’DA BULUŞTU

Samsun’da bu yıl 6’ncı kez düzenlenen TÜYAP Karadeniz Kitap Fuarı’na katılan sinema oyuncusu İlyas Salman ilgi gördü.

Atakum Belediyesi tarafından düzenlenen “Okur Yazar Buluşmaları” etkinliğinin bazı çevrelerden gelen tepkiler üzerine iptal edilmesi nedeniyle fuardaki imza gününe katılan Salman, “Hem Sosyalistim Hem de Kemalist”, “Faşo Ağlarına Karşı Birleşelim” ve “Kırmızı Beyaz” kitaplarını imzaladı, okurlarıyla sohbet etti.

İlyas Salman, Atakum Belediyesi’nin önce duyurduğu sonra iptal ettiği “Oyuncu ve Yönetmen İlyas Salman Atakum Okur Yazar Buluşması” adı altında 18 Şubat’ta yapılması planlanan Okur Yazar Buluşmaları etkinliğin iptal edilmesinin gerekçesini bilmediğini, kendisine etkinliğin iptal edildiğinin bildirildiğini de söyledi.

Kitaplarını imzalarken okurlarıyla da sohbet eden İlyas Salman, profesyonel yazar olmadığını ancak mezara götürülen bilginin kimseye faydasının olmadığını söyledi. Bilinenlerin geriye bırakılması gerektiğini savunan Salman, “Yazarlar, oyuncular ölüyor ama kitaplar, filmler ölmüyor. Yaşadıklarımı yazı olarak halka sunmaya çalışıyorum. Söz uçuyor ama yazı kalıyor” dedi. Salman, işçi çocuğu olduğunu babasının emekçi kişiliğinin kendisine de yansıdığını da sözlerine ekledi.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A. Ş. Tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen Karadeniz 6. Kitap Fuarı-Samsun, açıldığı 15 Şubat’tan itibaren ziyaretçi akınına uğradı. Kitapseverler fuarı doldurdu. TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuar 23 Şubat Pazar akşamı sona erecek.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar